Makijaż permanentny brwi. Ile się goi i czy jest bolesny?
Makijaż permanentny brwi od kilku lat cieszy się dużą popularnością. Kobiety, które decydują się na ten zabieg upiększający, mogą na wiele miesięcy zapomnieć o malowaniu brwi.
27.03.2021 11:32
Makijaż permanentny to forma tatuażu kosmetycznego mającego na celu trwałe podkreślenie oczu, ust czy brwi. W przypadku brwi osiągniemy efekt optycznego zagęszczenia włosków na łuku brwiowym, skorygujemy jego kształt, a także rekonstrukcję brwi w przypadku ich całkowitego braku, np. na skutek choroby nowotworowej. Do wykonania makijażu permanentnego brwi używa się igły, za pomocą której wtłacza się barwnik pod skórę - tak samo jak w przypadku klasycznego tatuażu na ciele.
Makijaż permanentny brwi - metody wykonywania zabiegu
Dzięki makijażowi permanentnemu możemy cieszyć się długotrwałym efektem równych i symetrycznych brwi. Zabieg wykonuje się różnymi metodami w zależności od tego, czy chcemy by brwi wyglądały bardziej naturalnie, czy też były wyraziste i mocno podkreślone.
- metoda włoskowa - inaczej nazywana piórkową, daje efekt naturalnie bujnych i gęstych brwi. Podczas zabiegu kosmetolog rysuje małe włosy pomiędzy naturalnymi brwiami klientki. Tę metodę poleca się osobom, które mają bardzo cienkie brwi o nieokreślonym kształcie.
- metoda pudrowa - zapewnia efekt grubych, pełnych wyrazistych brwi. Zabieg wykonywany jest przy użyciu jednorazowej igły, za pomocą której kosmetolog delikatnymi ruchami, kropka po kropce wprowadza pod skórę pigment.
- metoda łączona - połączenie metod włoskowej i pudrowej daje efekt soft combo lob bold combo. Soft combo polega na wykonaniu makijażu metodą włoskową z delikatnym pudrowaniem, a bold combo z intensywnym pudrowym cieniowaniem.
Makijaż permanentny brwi - czy jest bolesny?
Każdy z nas ma inny próg bólu, dlatego jedni będą bardzo odczuwać bolesność zabiegu, a drudzy o wiele mniej. W makijażu permanentnym brwi pracuje się igłą przez około 60 minut w najbardziej powierzchownej warstwie naskórka, dlatego ból będzie znacznie mniejszy niż w przypadku klasycznego tatuażu. Ponadto do zabiegu używa się bardzo cienkich igieł, wykorzystywanych do mikropigmentacji wrażliwych okolic skóry twarzy. By zmniejszyć uczucie dyskomfortu do minimum, szczególnie u bardzo delikatnych klientek, zwykle stosuje się znieczulenie miejscowe, np. okolice brwi smaruje się kremem z lidokainą.
Makijaż permanentny brwi - ile się goi?
Brwi tuż po zabiegu będą miały bardziej wyrazisty kolor i kształt, jednak nie należy się tym przejmować. Ten efekt ustąpi już po kilku dniach. Opuchlizna i zaczerwienienia będą naturalnym efektem ubocznym tego rodzaju zabiegu kosmetycznego. Brwi będę goić się przez około 2-3 tygodnie. W tym czasie powinno się zrezygnować z korzystania z solarium i opalania na słońcu. Należy również unikać basenu z chlorowaną i solankową wodą, sauny czy jacuzzi. Nie wolno też stosować dodatkowego makijażu - pudrować brwi, poprawiać ich obrys kredką czy pomadą. Najlepiej nie dotykać brwi i pozwolić im się wygoić.
Nie wolno zdrapywać strupków, które pojawią się w okolicach brwi, by nie narazić się na przebarwienia lub blizny. Złuszczanie naskórka sprawia, że brwi bledną nawet o połowę. Dlatego po 4-5 tygodniach od pierwszego makijażu permanentnego zwykle wykonuje się zabieg uzupełniający.
Brwi po makijażu permanentnym należy odpowiednio pielęgnować, czyli smarować preparatem natłuszczającym. Osoba, która przeprowadza zabieg, powinna polecić głęboko nawilżającą maść z apteki, zwykle stosuje się Bephanten lub Alantan.