Mało która roślina potrzebuje tak niewiele. "Uszy Shreka" to ozdoba na lata

Mało która roślina potrzebuje tak niewiele. "Uszy Shreka" to ozdoba na lata

"Uszy Shreka" są idealne dla leniwych
"Uszy Shreka" są idealne dla leniwych
Źródło zdjęć: © Instagram | safari_grin_krd
29.01.2023 14:22, aktualizacja: 01.02.2023 11:29

Słyszeliście kiedyś o roślinie, którą nazywają "Uszami Shreka"? Jeżeli nie, koniecznie musicie ją poznać, bo jest nie tylko wyjątkowo urocza, ale także nieskomplikowana w pielęgnacji. Nie wymaga zbyt wiele - jest idealna dla leniwych!

Crassula ovata, grubosz jajowaty, grubosz Hobbit i Uszy Shreka - ta roślina doniczkowa ma wiele nazw, ale zawsze budzi ten sam zachwyt! Swoje najpopularniejsze nazwy zawdzięcza postaciom z popularnych produkcji - Hobbitowi i Shrekowi, bo kiedy na nią spojrzycie, od razu skojarzy się wam właśnie z nimi. Jak dokładnie wygląda? Spójrzcie.

"Uszy Shreka"

Roślina zwana "Uszami Shreka" to tak naprawdę sukulent o krzewiastym przekroju, który naturalnie występuje w Afryce Południowej. Jeżeli chodzi o Europę, jest uprawiany w doniczkach, dzięki czemu tak często trafia do naszych domów i upiększa ich wnętrza.

Warto wiedzieć jednak, że "Uszy Shreka" najlepiej czują się w ziemi lekkiej i piaszczystej, dlatego jeżeli zdecydujecie się na ich zasadzenie, najlepiej zróbcie to w ziemi dla sukulentów bądź wymieszajcie ją z gruboziarnistym żwirkiem. Wtedy będą zadowolone.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dbanie o "Uszy Shreka"

Sama nazwa budzi często śmiech, ale wiele osób z pewnością ucieszy się z informacji, że ta roślina jest idealna dla wszystkich, którzy albo są leniwi, albo nie mają "ręki do roślin". "Uszy Shreka" nie wymagają bowiem specjalnej pielęgnacji i nie potrzebują nawożenia. Wystarczy, że będzie je podlewać od czasu do czasu i postawicie je w miejscu, które nie jest zbyt słoneczne. Lubią jasne pomieszczenia i stanie na półkach.

Co ważne, ten sukulent nie nadaje się do łazienki, gdzie po pierwsze jest dla niego zbyt ciepło, a po drugie - wilgotno. "Uszy Shreka" zdecydowanie wolą suche pomieszczenia i takie, w których temperatura wynosi od 15 do 27 stopni Celsjusza - wtedy będą rosły.

Nie martwcie się, jeżeli nie będziecie ich podlewać przez dłuższy czas. Lepiej, żeby ich ziemia była sucha niż zbyt wilgotna. Jeśli ich liście zaczną się jednak kurczyć bądź skręcać oznacza to, że są spragnione. Wówczas ich szybkie podlanie jest konieczne.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta