UrodaMasz problem z pomarańczową skórką? Możesz skutecznie z nim walczyć

Masz problem z pomarańczową skórką? Możesz skutecznie z nim walczyć

Masz problem z pomarańczową skórką? Możesz skutecznie z nim walczyć
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Rafał Celle
16.10.2017 11:19, aktualizacja: 16.10.2017 14:56

Jak się pozbyć cellulitu? To pytanie brzmi jak tytuł popularnej polskiej komedii. Ale milionom kobiet na świecie, które doświadczają tego problemu, wcale do śmiechu nie jest. Popularna skórka pomarańczowa to dla wielu pań prawdziwa zmora, która skutecznie psuje dobre samopoczucie.

Cellulit nie wybiera – według różnych szacunków zmaga się z nim od 80 do 90 proc. kobiet. Niewiele wspólnego z rzeczywistością mają głosy sugerujące, że dotyka on tylko dojrzałych pań, tych w ciąży czy w okresie menopauzy. Z lipodystrofią – jak nazywają go przedstawiciele świata medycyny – zmagają się również młode dziewczyny. Prawdą jest natomiast, że widoczne efekty mogą się nasilać wraz z wiekiem i zmianą gospodarki hormonalnej kobiety.

Obraz
© 123RF.COM

Objawia się pofałdowaną, grudkowatą, porowatą skórą (stąd też potoczne określenie skórki pomarańczowej) i dotyka różnych obszarów ciała. Pojawia się m.in. na udach, pośladkach, w części biodrowej, ale również na ramionach czy kolanach, powodując, że wiele kobiet zaczyna źle się czuć we własnym ciele. Zmiany te, mówiąc w uproszczeniu, spowodowane są nierównomiernym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej. Ale nie tylko aspekt estetyczny stanowi problem. Kobiety, które zmagają się z cellulitem, bardzo często uskarżają się na bolesność w miejscach jego występowania. I choć przez lekarzy nie jest traktowany jak choroba, może wpływać niekorzystnie na zdrowie – szczególnie na sferę emocjonalną.

Istnieje wiele metod pozwalających na odzyskanie zdrowo wyglądającej, jędrnej i elastycznej skóry. Od czego zatem zacząć? Eksperci wskazują, że jednym z pierwszych kroków powinna być analiza własnych nawyków żywieniowych oraz zmiana stylu życia. Według specjalistów zmiany skórne są bardziej widoczne u kobiet, których posiłki bogate są w węglowodany i tłuszcze. Niekorzystne jest również spożywanie nadmiernej ilości soli. Na baczności powinny mieć się te panie, które palą papierosy. Czynnikiem sprzyjającym rozwojowi efektu skórki pomarańczowej jest też siedzący tryb życia. Nie jest tajemnicą, że bardziej narażone na tę przypadłość są osoby z nadwagą.

Niestety sama zmiana stylu życia i rezygnacja ze szkodliwych nawyków może nie pomóc. Na szczęście prawdziwe cuda potrafią dziś zdziałać zabiegi przeprowadzane w salonach i gabinetach kosmetologii. Można skorzystać z szeregu kuracji, które cieszą się dużym powodzeniem i odznaczają się wysoką efektywnością. Jednym z takich działań jest kriolipoliza. W czasie zabiegów z jej wykorzystaniem, w cellulit "uderza się" zimnem (temperatura w poddawanym zabiegowi obszarze spada poniżej 0 stopni). Dobre efekty przynoszą także ultradźwięki i fale radiowe.

Nieocenionym sprzymierzeńcem w walce z cellulitem są również różnego rodzaju kremy i kosmetyki. Dzięki temu dające świetne wyniki zabiegi można realizować w domowym zaciszu. Taka terapia jest zazwyczaj mniej kosztowna niż wizyty w gabinetach, a w dodatku można się jej poddawać codziennie. Wśród preparatów, które zyskują coraz większe grono entuzjastek, znajdują się koncentraty na bazie cynamonu.

Ta przyprawa znana jest z wielu niezwykłych właściwości nie tylko smakowych. Jej stosowanie pomaga w przyspieszaniu przemiany materii i w pozbywaniu się dodatkowych kilogramów. Dotychczasowe doświadczenia wykazały również, że należy do bardzo skutecznych, naturalnych sposobów w walce z cellulitem. Na szczególną uwagę zasługują dostępne na rynku środki oparte na olejku cynamonowym, który wspomagany jest przez inne substancje, np. olejki cytrusowe, które pomagają w usuwaniu z organizmu toksyn, a także wpływają na ujędrnianie skóry.

Doskonałe właściwości ma również pojawiająca się w takich preparatach kofeina, która odpowiedzialna jest za lipolizę, czyli rozkład tłuszczu na kwasy tłuszczowe i glicerol. Ponadto ogranicza odkładanie się tłuszczu i pomaga w ogólnej poprawie stanu skóry.

Należy pamiętać, że choć z widocznymi efektami cellulitu można walczyć na różne sposoby, a najdoskonalsze rezultaty osiąga się, sięgając po wiele sprawdzonych metod jednocześnie, np. zdrowy styl życia w połączeniu z zabiegami oraz doborem odpowiednich kosmetyków, to kluczowa jest systematyczność. Dzięki niej efekty są długotrwałe.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także