GwiazdyMeghan i Harry nazwali synka Archie. Oddali hołd księżnej Dianie?

Meghan i Harry nazwali synka Archie. Oddali hołd księżnej Dianie?

Meghan i Harry nazwali synka Archie. Oddali hołd księżnej Dianie?
Źródło zdjęć: © www.chip.pl
09.05.2019 14:09, aktualizacja: 09.05.2019 14:20

Archie Harrison Mountbatten-Windsor – tak brzmi pełne imię i nazwisko syna Meghan i Harry’ego. Dlaczego Harry i Meghan nazwali syna Archie? Jest kilka hipotez. Jedna z nich głosi, że księstwo Sussex oddało w ten sposób hołd księżnej Dianie.

Meghan i Harry nazwali syna Archie Harrison i oddali hołd księżnej Dianie

Meghan Markle i książę Harry nazwali syna Archie Harrison. Nieprzypadkowo. Jak podaje "The Sun", poprzez wybór imienia Archie Harry i Meghan chcieli oddać hołd tragicznie zmarłej matce księcia, księżnej Dianie. Okazuje się, że jeden z przodków Lady Di, żyjący w XVII wieku hrabia Argyll, nazywał się Archibald Campbell. Hrabia Archibald był szkockim przywódcą protestanckim, straconym w 1685 roku za sprzeciw wobec króla Anglii.

Jeśli to prawda, Harry i Meghan nie byliby pierwszymi, którzy upamiętnili Dianę w tak wyjątkowy sposób – pełne imię córki Williama i Kate brzmi Charlotte Elizabeth Diana, na cześć królowej Elżbiety II i księżnej Diany.

Archie Harrison – syn Harr’yego i Rachel

Sympatycy brytyjskiej rodziny królewskiej prześcigają się w hipotezach – ta o hołdzie złożonym Dianie to tylko jedna z nich. Są też i tacy, którzy twierdzą, że imiona Archie Harrison to nawiązanie do samych rodziców chłopca: Harrison, czyli syn Harry’ego oraz Archie, jako akronim od prawdziwego imienia księżnej Meghan – Rachel.

Dlaczego Meghan i Harry nazwali syna Archie Harrison? Nie wiadomo. Być może sami o tym poinformują, jak tylko nacieszą się swoim nowo narodzonym synkiem?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl