GwiazdyMeghan Markle zostanie księżną. Wszyscy mówią o jej niezwykłym pierścionku

Meghan Markle zostanie księżną. Wszyscy mówią o jej niezwykłym pierścionku

Meghan Markle zostanie księżną. Wszyscy mówią o jej niezwykłym pierścionku
Źródło zdjęć: © Getty Images
Aleksandra Nagel
27.11.2017 21:44, aktualizacja: 28.11.2017 08:17

- Harry się żeni! – krzyczą od rana media na całym świecie, zachwycając się jego świeżo upieczoną narzeczoną – Meghan Markle. 27 listopada książęca para ogłosiła swoje zaręczyny, a wśród wielu pytań, które zadawali rozemocjonowani dziennikarze, pojawiło się również to dotyczące pierścionka zaręczynowego. Oto jego historia!

W biżuteryjnej kolekcji księcia Harry'ego był już jeden zaręczynowy pierścionek. Pochodził on z kolekcji księżnej Diany i był pamiątką po zmarłej mamie. Jednak, gdy William poszukiwał odpowiedniego klejnotu dla swojej przyszłej żony Kate Middleton, Harry postanowił wspaniałomyślnie odstąpić bratu zaręczynowy pierścionek.

Co mógł więc ofiarować po latach swojej wybrance serca? Coś równie pięknego, luksusowego, a przy tym bardzo romantycznego! Klejnot, który zagościł na palcu Meghan Markle jest bowiem równie wyjątkowy. Książę Harry sam zaprojektował pierścionek dla ukochanej!

Obraz
© Getty Images

Diament pochodzący z Botswany, gdzie Harry i Meghan spędzali ostatnie wakacje oraz dwa diamenty z broszki księżnej Diany – to wszystko znalazło się w zaręczynowym pierścionku. Biżuteria powstała w pracowni jubilerskiej Cleave and Company, która niejednokrotnie współpracowała już z Pałacem Buckingham.

Pierścionek zrobiony został z żółtego złota, a książę Harry w pierwszym wywiadzie udzielonym po zaręczynach tłumaczył, że był to ulubiony rodzaj złota Lady Di.

Obraz
© Getty Images

Teoretycznie pierścionek Meghan Markle wart jest około 50 tys. funtów, ale – jak twierdzą fachowcy – jego wartość ze względu na wykorzystanie klejnotów księżnej Diany – może być znacznie większa.

Meghan Markle pierścionek pokazała w dniu oficjalnych zaręczyn, tj. 27 listopada 2017 roku. Ślub aktorki i księcia planowany jest na wiosnę 2018 roku.