GwiazdyMężczyźni "nie znają swojego rozmiaru ubrania". Malwina Wędzikowska bierze się za Polaków

Mężczyźni "nie znają swojego rozmiaru ubrania". Malwina Wędzikowska bierze się za Polaków

Mężczyźni "nie znają swojego rozmiaru ubrania". Malwina Wędzikowska bierze się za Polaków
Źródło zdjęć: © Forum
Dominika Czerniszewska
03.09.2018 09:38

Od kilkunastu lat projektantka ubiera gwiazdy. Teraz postanowiła zmienić styl przysłowiowego Kowalskiego. "Najczęstszym problemem, z jakim się spotykam, jest (…) mięsień piwny" – tak zdaniem Malwiny wygląda typowy Polak.

Dotychczas Wędzikowska ubierała gwiazdy, a także projektowała kostiumy do programów "Taniec z gwiazdami", czy "The Voice of Poland". Teraz kostiumografka zadebiutuje w roli prowadzącej program "Ostatnia Szansa". Zajmie się poprawą stylu mężczyzn.

W wywiadzie dla "Flesz" wyznaje, że Polacy zagubieni są nie tylko w kwestii ubioru, ale i w relacjach z partnerkami. "Kobiety przejęły stery!" – wykrzykuje projektantka. Po czym dodaje: "Mężczyźni oddali im władzę nad sobą do tego stopnia, że nie znają swojego rozmiaru ubrania i buta. A ja bym chciała, żeby faceci stanęli na własnych nogach".

Projektantka uważa, że typowy Polak ma nadwagę. Twierdzi: "Źle się odżywia, nie dba o zdrowie, nie uprawia sportów. Najczęstszym problemem, z jakim się spotykam, jest brzuch, pieszczotliwie zwany mięśniem piwnym".

Ubiór mężczyzn kojarzy jej się ze skarpetami wbitymi w sandały, noszonymi nawet na spotkania biznesowe oraz z szortami i krzykliwymi T-shirtami fluo. W programie pragnie zmienić Polaków i dopasować strój do tego, czym zajmują się zawodowo.

Zapytana o to, któremu ze znanych mężczyzn dałaby ostatnią szansę. Odpowiedziała: "Pojechałabym pod Sejm". Tłumaczy, że piastujący funkcje publiczne są winni społeczeństwu nienaganny wygląd i maniery. Dodaje: "Takie społeczeństwo, jakie wzorce, więc czemu się dziwić, że Polacy są otyli, niechlujni i źle ubrani…".

Malwina Wędzikowska jest jedną z najpopularniejszych stylistek i kostiumografek w Polsce. Skończyła łódzką ASP. Autorka kostiumów do spotów reklamowych, które oglądamy codziennie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (29)
Zobacz także