Miłość grecka coraz popularniejsza wśród par. Na czym polega?

Miłość grecka coraz popularniejsza wśród par. Na czym polega?

Miłość grecka jest coraz popularniejsza
Miłość grecka jest coraz popularniejsza
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
19.12.2023 19:16, aktualizacja: 19.12.2023 20:29

W przeszłości miłość grecka była kojarzona z homoseksualizmem. Obecnie coraz więcej par decyduje się na ten rodzaj intymności. Mimo to wciąż wiele osób nie wie, czym jest miłość grecka.

Nie tak dawno temu miłość grecka była tematem wielu kontrowersji. Z badań przeprowadzonych przez prof. Zbigniewa Izdebskiego w 2017 roku wynika jednak, że coraz więcej osób jest zainteresowanych tym rodzajem zbliżenia. Co ciekaw, aż 94 proc. kobiet doświadcza orgazmu podczas stosunku analnego.

Czym jest miłość grecka?

Miłość grecka to inaczej seks analny. Nazwa ta pochodzi od starożytnych Greków, którzy przywiązywali dużą wagę do seksualności i uprawiali m.in. taki seks.

Seks analny polega na penetracji odbytu. Warto zaznaczyć, że w tym kontekście bardzo popularne są również zabawki erotyczne, które często są wykorzystywane podczas tego rodzaju zbliżenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W badaniach opublikowanych w "The Journal of Sexual Medicine" w 2016 roku stwierdzono, że aż 94 proc. kobiet decydujących się na seks analny doświadcza orgazmu. Z kolei prof. Izdebski ujawnił, że w 2017 roku 20 proc. kobiet miało już za sobą tego typu doświadczenie. W 2005 roku było ich o 8 proc. mniej.

Dlaczego kobiety unikają miłości greckiej?

Miłość grecka wywołuje silne emocje wśród kobiet. Wiele z nich obawia się, że jest to bolesny i nieprzyjemny rodzaj stosunku. Często panie uważają również, że trzeba się do niego odpowiednio przygotować.

Najważniejsze jest, aby nie robić niczego na siłę. Jeżeli partner naciska na ten rodzaj zbliżenia, warto otwarcie porozmawiać o swoich obawach. Kobiety, które decydują się na miłość grecką, mimo swojego sprzeciwu, mogą być zbyt spięte i zdenerwowane, aby czerpać pełną satysfakcję z takiego zbliżenia.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta