Trwa ładowanie...
d2hmz4b
Ludzie

Miss Anglii została lekarzem

Do laureatek konkursów piękności przylgnął stereotyp pięknych, ale pustych i niezbyt elokwentnych dziewczyn, które marzą wyłącznie o pokoju na świecie. Dodajmy, że jest to wyjątkowo szkodliwy stereotyp. Kolejną z kobiet, która go obala, jest Carina Tyrrell, Miss Anglii z 2014 roku i Miss Zjednoczonego Królestwa z 2015 roku. Znalazła się też w finałowej piątce konkursu Miss World.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miss Anglii została lekarzem
(AFP)
d2hmz4b

„Wciąż nie mogę w to uwierzyć. Po sześciu długich latach nauki zostałam lekarzem” - napisała Carina na swoim profilu na Facebooku. Jej specjalnością jest chirurgia, a na swoim koncie ma wiele stypendiów i nagród za świetne osiągnięcia w nauce. Gdy nosiła koronę, na rok zawiesiła studia i skupiła się na spełnianiu swoich obowiązków - działalności charytatywnej i podróżowaniu po świecie.

   Facebook.com
(Facebook.com)

- Zawsze marzyłam o tym, aby leczyć ludzi. Jestem trochę zestresowana odpowiedzialnością, która od teraz spoczywa na moich barkach, ale zamierzam zrobić wszystko, co w mojej mocy, by być najlepszym lekarzem - przyznała na łamach „Daily Mail”.

   Facebook.com
(Facebook.com)

Niebawem będzie mogła się sprawdzić w zawodzie, ponieważ zaczyna pracę w szpitalu w Oxfordzie. Dodajmy, że rodzice są z niej bardzo dumni. Jej mama była sekretarką, a tata pracował jako fizyk, zanim nie przeszedł na emeryturę.

Zobacz także: Polka w gronie najpiękniejszych mężatek świata

d2hmz4b

Podziel się opinią

Share
d2hmz4b
d2hmz4b