ModaMocne JURY na Złotą Nitkę 2015!

Mocne JURY na Złotą Nitkę 2015!

Mocne JURY na Złotą Nitkę 2015!
Źródło zdjęć: © materiały prasowe

28.09.2015 15:02, aktual.: 29.09.2015 09:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Skład jury XXII edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów Ubioru Złota Nitka otwierają mający najdłuższy związek z konkursem Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski. Obydwaj to absolwenci łódzkiej ASP. Duet projektancki tworzą od 2000 roku. Pierwszą autorską kolekcją zadebiutowali 2003 roku.

Skład jury XXII edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów Ubioru Złota Nitka otwierają mający najdłuższy związek z konkursem Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski. Obydwaj to absolwenci łódzkiej ASP. Duet projektancki tworzą od 2000 roku. Pierwszą autorską kolekcją zadebiutowali 2003 roku. W 2004 roku uzyskali tytuł Projektantów Roku przyznany przez miesięcznik ELLE. Na swoim koncie mają również nagrodę Stowarzyszenia Promowania Młodych Europejskich Talentów PROMETA-Kraków, Złotą Nitkę przyznaną w konkursie ZŁOTA NITKA w Łodzi, tytuł Osobowość w Modzie i w Sztuce zdobyty podczas piątej edycji gali MODA I SZTUKA we Wrocławiu. W 2008 roku Marcin i Mariusz otrzymali Honorową Złotą Nitkę przyznaną przez MIĘDZYNARODOWE TARGI ŁÓDZKIE oraz ponowny tytuł Projektantów Roku 2008 przyznany przez czytelniczki magazynu ELLE.

Ilona Majer i Rafał Michalak z MMC STUDIO DESIGN to drugi z duetów w składzie jury. Również ukończyli studia na Katedrze Ubioru łódzkiej ASP. Ilona i Rafał prezentowali kolekcje na wielu polskich i zagranicznych pokazach m.in. w Nowym Jorku, Moskwie czy Madrycie. Ubrania z ich metką wykorzystywane są w sesjach najlepszych magazynów dla kobiet - PANI, Twój Styl, Zwierciadło, Instyle, Elle czy Viva! Moda.

Podczas tegorocznego finału będziemy gościć w jury dwoje organizatorów Lviv Fashion Week. Doświadczonym okiem na polskie projekty spojrzą Daria Yankovska, organizatorka Lviv Fashion Week od 2008 roku, docent Lwowskiej Academii Sztuk Pieknych i redaktor moda314.com, jak również Petro Nesterenko-Lanko, projektant, organizator Lviv Fashion Week od 2008 roku.

Swoją obecnością zaszczycą nas Hektor Świtalski i Robert Karger, tworzący zawodowy duet projektancki Hector & Karger. Hektor ma za sobą studia w londyńskim College of Fashion. Jego zimowa kolekcja na sezon 2009/2010 pokazywana była w ramach londyńskiego Fashion Week. Projekty jego autorstwa prezentowane były na łamach m.in. Elle, Glamour, Pani i KMag, a na co dzień dostępne są w butikach w Londynie, Paryżu i Berlinie.

Robert Karger ukończył Poznańską Akademię Sztuk Pięknych. Współpracował m.in. z Rihanną podczas jej występu w Polsce, z teatrem Studio w Warszawie. Panowie zadebiutowali jako duet w 2010 roku podczas gali finałowej Art & Fashion Festival w Poznaniu kolekcją na sezon wiosna-lato 2011. Podczas 9 edycji Manufaktura Fashion Week / Fast Fashion w 2014 roku zaprezentowali swoje projekty podczas pokazu specjalnego na zewnętrznym wybiegu na Rynku Manufaktury.

Maria Wiatrowska to kolejny członek jury, który jest jednocześnie absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jest również laureatką Złotej Nitki z 2007 roku. Jury kreatorów jak i jury medialne przyznało jej wówczas I nagrodę za kolekcję "Holistic Fashion Project". W 2009 roku zaprezentowała swoją kolekcję na sezon zimowy w ramach Fashion Philosophy - Fashion Week Poland. Jej kolekcje dwukrotnie – w 2008 oraz 2009 roku prezentowane były na pokazach podczas Manufaktura Fashion Week. Projekty Marii pokazywane były między innymi na łamach "Twojego Stylu" i "Wysokich Obcasów".

Kolejną osobą w zespole jury oceniającym tegoroczne dokonania projektantów jest Agata Wojtkiewicz. Projektantka, która ma na swoim koncie wielokrotne wyróżnienia w konkursach Złota Nitka MTŁ i Złota Fastryga MTP. Nominowana do tytułów Damy Sukcesu (2005) oraz Projektanta Roku w edycji 2005 oraz 2006. Zwyciężczyni konkursu Young Creative Entrepreneur - Design and Fashion Award, organizowanego przez British Council i Ambasadę Brytyjską, w którym nagrodą jest obecność podczas jednej z najważniejszych imprez modowych na świecie – London Fashion Week 2011. Wielokrotnie prezentująca swoje kolekcje na Fashion Week Poland. Jej wiosenno-letnia kolekcja „6 AM” obecna była także podczas Vienna Fashion Week 2011. Jej projekty trafiły do finału polskiej edycji ‘Top Model’, a jej kolekcja ukazała się w magazynie Donna Collezioni wiosna/lato 2011.

Swoim doświadczeniem skład tegorocznego jury wzbogacą również Ewa Kosz, Michał Zaczyńskii Kamila Maria Żyźniewska. Ewa związana jest z branżą mody bezpośrednio i pośrednio od ponad 6 lat. Tworzyła magazyny internetowe - Dilemmas i Ultra Żurnal. Komercyjnie pracowała jako copywriter i Fashion Specialist w agencji reklmaowej Grey, realizując tam projekty dla Domów Towarowych Wars Sawa Junior i dla galerii handlowej Złote Tarasy. Obecnie objęła stanowisko Creative & PR Manager w SHOWROOM.PL. Od lat pasjonuje się polską modą i realizuje tę pasję między innymi jako członek Rady Programowej FashionPhilosophy Fashion Week Poland czy Cracow Fashion Week. Michał jest dziennikarzem tygodnika „Wprost”, autorem bloga michalzaczynski.com. Publikuje także w „Gazecie Wyborczej”, „Forbesie”, „Viva! Moda” i „Grazii” oraz Fashionpost.pl.

Kamila jest z wykształcenia historykiem filmu, z zawodu – dziennikarką. Redaktor serwisu Kobieta w Grupie Wirtualna Polska. Współpracowała z portalami internetowymi Lamode.info i Stopklatka.pl, Pridemag.pl, magazynem „HIRO” oraz kwartalnikiem „Label Magazine”.

Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów Ubioru ZŁOTA NITKA to wyjątkowe, najbardziej prestiżowe wydarzenie tego typu w Polsce, dające młodym, zdolnym projektantom szansę na międzynarodową karierę.

Młodzi adepci sztuki projektowania ubioru dzięki udziałowi w finale Złotej Nitki mają okazję często po raz pierwszy uczestniczyć w profesjonalnym pokazie mody. Mogą zaprezentować się od najlepszej strony i pokazać swoją talent przedstawicielom branży modowej, mediom i szerokiej publiczności. Mają też szansę by ubiegać się o staże, cenne kontakty i nagrody mogące znacznie ułatwić im zawodowy start w tej trudnej, ale i fascynującej branży Wielki Finał Złotej Nitki:

2 października 2015, Rynek – Manufaktura / Łódź.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także