ModaModa w szczytnym celu

Moda w szczytnym celu

Moda w szczytnym celu
Kamila Żyźniewska

05.02.2016 10:11, aktual.: 05.02.2016 12:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedna z najbardziej wpływowych osobowości, aktywna działaczka na rzecz praw kobiet i najmłodsza laureatka Pokojowej Nagrody Nobla, tym razem pojawiła się w nowej roli. Czego dotyczy ostatni projekt Malali Yousafzai?

Ta młoda dziewczyna wzbudziła podziw na całym świecie. O codziennych problemach kobiet z krajów muzułmańskich, które nie mają dostępu do edukacji, pisała m.in. na swoim blogu oraz w książce „I am Malala”. Regularnie spotyka się z najważniejszymi przedstawicielami wielu krajów, a jej aktywne działania na rzecz walki o prawa kobiet popierają również celebryci.

Ostatnio zaangażowała się w kolejny projekt, którego celem jej wsparcie jej fundacji – każda forma działania w tak szczytnym celu to doskonały pomysł. Pod tym względem moda ma również wysoki potencjał. Malala Yousafzai w roli projektantki? W pewnym sensie.

Najmłodsza laureatka Pokojowej Nagrody Nobla, we współpracy z marką TOMS, stworzyła specjalny projekt szala. Zdobią go kolorowe wzory inspirowane tradycyjną sztuką islamską oraz pojawia się na nim cytat, z którym na co dzień identyfikuje się pakistańska nastolatka – „One child, one teacher, one book and one pen can change the world" („Jedno dziecko, jeden nauczyciel, jedna książka i jeden długopis są w stanie zmienić cały świat”).

Projekt Malali można zakupić na stronie marki TOMS a dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz Malala Fund. Cena szala to 48 dolarów.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)