FitnessMyśl pozytywnie. Maciej Kot i jego przepis na sportowy sukces

Myśl pozytywnie. Maciej Kot i jego przepis na sportowy sukces

Myśl pozytywnie. Maciej Kot i jego przepis na sportowy sukces
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
23.02.2018 12:27

Wraz z polską drużyną skoczków narciarskich zdobył brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w koreańskim PyeongChang. O tym, jak ważne są marzenia i chęć ich spełnienia mówi Maciej Kot.

Od dawna powtarza: "Jestem przykładem tego co zrobiła małyszomania z młodym chłopakiem".

Maciej Kot brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich PyeongChang 2018 zawsze chciał naśladować wielkiego mistrza, Adama Małysza.

-Często tak bywa, że kiedy dzieci naoglądają się czegoś w telewizji, to później starają się to robić.

Medal na Igrzyskach Olimpijskich był jego wielkim marzeniem. Zawsze stawiał sobie ten cel.

-Bardzo podoba mi się podejście słynnego amerykańskiego pływaka Michaela Phelpsa – "Najpierw wymarz, potem zaplanuj, a następnie zrealizuj". I staram się tak podchodzić do swoich obowiązków. Często ludzie marzą, pięknie opowiadają o swoich celach, ale nie zrobią nic, dosłownie nic, by to zrealizować.

Maciej Kot dba nie tylko o swoją formę sportową. Ogromną wagę przykłada do właściwego przygotowania mentalnego.

-To niezwykle istotne u sportowca. Pracowałem kilka lat z psychologiem, potem chyba niepotrzebnie zaprzestałem. Wróciłem do pracy z fachowcem, psychologiem kierowców rajdowych – Łukaszem Miką.

Od niego otrzymał niebieską opaskę, którą nosi na przegubie prawej ręki

-Nie rozstaję się z nią. Przypomina mi o bardzo ważnych sprawach, bo jest na niej napis – "myśl pozytywnie, działaj odważnie". Właśnie nad tym powinien pracować sportowiec. Kiedy pojawiło się u mnie więcej pozytywnego myślenia, a moje działania stały się bardziej odważne, to szybko pojawiły się tego efekty. Bardzo ważne jest to by odciąć się od tego, na co nie mamy wpływu i od tego co może nas rozproszyć. Trzeba skupić się na tym, co działa na nas pozytywnie i skoncentrować się na swoich zadaniach, na dwóch dobrych skokach, jak to mawiał Adam Małysz.

Dzisiaj Maciej Kot staje się sam wzorem dla młodych skoczków. Z kolegami Kamilem Stochem, Dawidem Kubackim i Stefanem Hulą zdobył brązowy medal w drużynowym konkursie skoków narciarskich. Podczas Igrzysk Olimpijskich PyeongChang 2018 Maciek Kot pełni też zaszczytną rolę ambasadora akcji – „Dziękuję Ci, Mamo”, którą Procter & Gamble, partner olimpijski, prowadzi pod hasłem "Miłość Ponad Uprzedzenia". Skoczek podkreślał, że z takim podejściem powinien spotkać się każdy adept skoków narciarskich.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także