Trwa ładowanie...
ycipk-2qbrlz
kubek

Myślisz, że umiesz trzymać kubek? Możesz się zdziwić

Czasy, gdy napoje spożywaliśmy ze szklanek w koszyczkach, odeszły już do lamusa. W każdym polskim domu i pracowniczych kuchniach znajdziemy sporą liczbę kubków. Z przyjemnością pijemy z nich poranną kawę lub popołudniową herbatę. Jak się jednak okazuje, większość z nas błędnie chwyta kubek, przenosząc go z kuchni do biurka lub jadalni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kawa w kubkach
Kawa w kubkach (Fotolia)
ycipk-2qbrlz

Badania na ten temat przeprowadzili naukowcy z Korei Południowej. Podczas swojego eksperymentu szukali rozwiązania, które maksymalnie zmniejszy ryzyko wylania zawartości. Zdaniem uczonych większość osób popełnia błąd, łapiąc naczynie za wystające ucho. Wyniki opublikowane w magazynie "Achievements in Life Sciences" zawierały jasny przekaz, że niosąc w ten sposób kubek "dokładamy" się do siły, która działa na napój wewnątrz.

Naukowcy sugerują, że lepszym sposobem będzie złapanie kubka od góry wszystkimi palcami.

Prawidłowe trzymanie kubka według naukowców WP.PL
Podziel się
ycipk-2qbrlz

Widząc taki chwyt trudno nie zadać pytania, co z parą, która unosi się i momentalnie skrapla, gdy zdecydujemy się akurat na gorący napój. Również na taką sytuację badacze mają rozwiązanie. Mr Han z Korean Minjok Leadership Academy radzi:
- Chodząc do tyłu i jednocześnie niosąc kubek, również możemy zmienić charakterystykę częstotliwości drgań, jakie oddziałują na naczynie, a tym samym zmniejszyć ryzyko wylania napoju.

Dla osób nieprzekonanych do takiego toku myślenia, ale mających nadal problemy z wylewaniem napoju, polecamy tacę wyłożoną serwetkami lub nienapełnianie kubków po same brzegi.

Zobacz także: Jadalne talerze - alternatywa dla naczyń

ycipk-2qbrlz

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2qbrlz

ycipk-2qbrlz
ycipk-2qbrlz