Na szczotce znajdujesz więcej włosów niż zwykle. Wypróbuj odpowiednie kosmetyki
Tracimy włosy przez cały rok, choć mogłoby się wydawać, że jesienią i zimą proces wypadania znacznie się nasila. Jeśli twoje kosmyki stają się słabsze i trudne w układaniu oraz mają tendencję do wypadania, to musisz podjąć odpowiednie środki, by temu zapobiec. Winna jest tu nie tylko zmiana pogody, ale również nieodpowiednie nawyki, którym poddajesz swoją fryzurę. Wystarczy je zmienić, by poczuć różnicę.
Poniżej znajdziesz odpowiedź na pytania, co sprawia, że włosy zaczynają wypadać częściej oraz jak się przed tym ustrzec. Pomogą ci w tym przy pomocy odpowiednich nawyków i kosmetyków dopasowanych do potrzeb.
Problem tkwi w środku i na zewnątrz
Istnieje wiele powodów, dla których rano znajdujesz więcej włosów na szczotce. Zmiany hormonalne, przyjmowanie niektórych leków, nieodpowiednia dieta, to wszystko może negatywnie wpłynąć na stan twojej fryzury. W skrajnych wypadkach, gdy liczba wypadających w ciągu dnia włosów wzrośnie ponad dwukrotnie, należy skorzystać z pomocy specjalisty, który określi dokładną przyczynę, a także zaleci odpowiednie działania mające na celu wyeliminowanie przyczyny kłopotu. Jedną z najczęstszych przyczyn wypadania włosów jest również długotrwały stres. Dlatego gdy spostrzeżesz jego negatywne skutki, musisz znaleźć sposób na odreagowanie negatywnych emocji.
Włosom przeszkadza również wystawianie ich na działanie skrajnie wysokich i niskich temperatur. Mieszki włosowe są bardzo wrażliwe na działanie zimna, jeśli więc przy dużych mrozach nie będziesz chronić głowy, osłabisz cebulki. Z drugiej strony częste używanie suszarki nastawionej na gorący strumień powietrza powoduje rozwarstwianie się struktury włosów i sprawia, że stają się bardziej wrażliwe na czynniki zewnętrzne, łamią się i plączą. Kosmyki szybciej matowieją, puszą się i trudno się je układa. Dlatego warto pamiętać o tym, by suszyć je chłodnym powietrzem i myć głowę w letniej wodzie.
Za zimno i za gorąco
Suszenie to tylko jeden z zabiegów termalnych, którym poddajesz swoje włosy każdego dnia. Najwięcej problemów sprawia częste prostowanie i zakręcanie włosów, może ono negatywnie wpłynąć na ich strukturę. Częstym popełnianym błędem przy codziennej stylizacji włosów jest zbyt mocne nagrzewanie prostownicy. Drugim grzechem popełnianym przez kobiety jest prostowanie włosów na mokro urządzeniami, które nie są do tego przystosowane. Jeśli nie wyobrażasz sobie rezygnowania z tych zabiegów i chcesz ochronić włosy przed wysoką temperaturą, zastosuj odpowiednie preparaty, które stworzą ochronną powłokę na twoich pasmach i zapobiegną ich wysuszeniu. Dzięki temu ich kondycja znacznie się poprawi.
Ostrożnie z farbowaniem i kosmetykami
Osobnym problemem jest zbyt częste i "agresywne" farbowanie włosów. Diametralna zmiana odcienia z ciemnego na jasny i odwrotnie, zamiast olśniewającego efektu wizualnego może przysłużyć się raczej do zniszczenia kosmyków i zwiększenia częstotliwości ich wypadania. Pamiętaj również, że włosy powinny być farbowane nie częściej niż raz na miesiąc. Jeśli twoja fryzura jest już osłabiona, musisz zrezygnować z mocnej farby czy trwałej ondulacji. W innym przypadku problem może jeszcze się nasilić. W razie potrzeby możesz również zaopatrzyć się w kosmetyki do włosów farbowanych, dzięki którym poradzisz sobie z największymi problemami – wysuszeniem, trudnym układaniem się i brakiem blasku.
Możesz zachować naturalny blask włosów niezależnie od pory roku. Odpowiednia pielęgnacja i dobre nawyki sprawią, że kondycja twoich pasemek znacznie się poprawi, a profesjonalne kosmetyki sprawią, że problem z nadmiernym wypadaniem będzie należał do przeszłości.