Trwa ładowanie...

"Najbrzydsza kobieta świata". Dramatyczna historia Mary Ann Bevan

Mary Ann Bevan w młodości była zwyczajną, ale atrakcyjną kobietą. Miała męża, dzieci i stałą pracę w szpitalu. Niestety, gdy dopadła ją choroba, jej życie zmieniło się diametralnie. Z powodu wyglądu straciła pracę pielęgniarki. Aby ratować rodzinę, wzięła udział w upokarzającym konkursie na "najbrzydszą kobietę świata". I konkurs ten wygrała.
Share
Mary Ann Bevan
Mary Ann BevanŹródło: Twitter.com
d419ydw

Mary Ann Bevan urodziła się w grudniu 1874. W młodości prowadziła życie typowe dla każdej wówczas przedstawicielki klasy robotniczej. W 1903 wyszła za mąż za Thomasa Bevana, z którym doczekała się czwórki dzieci. Jedenaście lat po ślubie partner Mary niespodziewanie zmarł. Od tamtego momentu wychowanie dzieci i zajmowanie się domem spoczywało wyłącznie na niej.

Zobacz także: "Kobiety po ciąży nie chudną i dlatego jest tyle rozwodów". Czy nadwaga i otyłość są przyczyną rozstań?

Smutny los Mary Ann Bevan

Na zdjęciach z młodości, gdy Bevan pracowała jako pielęgniarka, nie widać oznak zbliżającej się choroby. Schorzenie zwane akromegalią dało o sobie znać tuż po ślubie, gdy kobieta miała 32 lata.

d419ydw

W wyniku postępującej choroby wygląd Bevan drastycznie się zmieniał. Kpili z niej nie tylko współpracownicy w szpitalu, ale także pacjenci. Przez chorobę 40-letnia wówczas kobieta straciła pracę pielęgniarki i aby utrzymać finansowo rodzinę, zmuszona była wziąć udział w konkursie na "najbrzydszą kobietę na świecie".

Bevan wygrała konkurs, za który dostała 50 funtów. Ponieważ jej dziwny wygląd cieszył się sporym zainteresowanie, kobieta została zatrudniona w brytyjskich cyrkach oraz w amerykańskim "freak show" należącym do parku rozrywki Dreamland na Coney Island w Nowym Jorku.

O Mary zaczęła rozpisywać się prasa na całym świecie. Zagraniczne źródła podawały, że Bevan z trudem znosiła coraz to nowsze nagłówki na swój temat.

Do końca życia związana była z amerykańskim "pokazem dziwów". W tym czasie tylko raz wróciła do Europy, w 1925 roku odwiedziła Paryż, gdzie występowała jako "atrakcja" w pewnej wystawie. Zmarła w wieku 59 lat. Przed śmiercią poprosiła dzieci, aby pochowały ją w ojczystej Anglii.

Zobacz także: Przemoc ekonomiczna. "Każda kobieta powinna myśleć o sobie"

Akromegalia - rzadka choroba endokrynologiczna

Akromegalia to rzadka choroba endokrynologicznym, spowodowana nadmiernym wydzielaniem hormonu wzrostu przez przysadkę mózgową, w której obrębie wykształca się guz. Choroba skutkuje powiększaniem się stóp, rąk, żuchwy, języka oraz nosa, nadmierną potliwością, poszerzeniem szpar między zębowych, bólami kości oraz pogrubieniem rysów twarzy.

d419ydw

Branża ślubna zamrożona. Kiedy rząd pozowli na organizację wesel?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d419ydw

Podziel się opinią

Share
d419ydw
d419ydw