Trwa ładowanie...
d1yk793

Najgrubszy mężczyzna świata postanowił schudnąć. Waga zagraża jego życiu

Waży ponad pół tony i nie może samodzielnie wstać z łóżka. Od lat zmaga się z otyłością. Na koncie ma rekord Guinessa jako najgrubszy człowiek roku 2017. Teraz Juan Pedro Franco z Meksyku postanawia zawalczyć o swoje życie i rusza w podróż.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Juan Pedro Franco jest najgrubszym człowiekiem świata
Juan Pedro Franco jest najgrubszym człowiekiem świata (bbc)
d1yk793

Kiedy Juan miał 17 lat, przeżył wypadek samochodowy, który uszkodził ponad połowę jego ciała. Od tego czasu zaczął przybierać na wadze. Kiedy zachorował na cukrzycę połączoną z nadciśnieniem i niedoczynnością tarczycy, liczba na wadze zaczęła zwiększać się w zastraszającym tempie.

I tak w wieku 33 lat Meksykanin został oficjalnie uznany najgrubszym człowiekiem roku 2017. Waży dokładnie 595 kilogramów i zaczął walkę o normalne życie. Do tej pory nie był nawet w stanie samodzielnie podnieść się z łóżka. We wszystkim pomagała mu rodzina.

bbc

Rok temu Juan przeprowadził się do miejscowości oddalonej od jego domu o kilkaset kilometrów. Dzięki temu może być pod stałą opieką lekarzy, dzięki którym zrzucił już jedną trzecią swojej wagi. Przeszedł już jedną operację zmniejszenia żołądka i powoli zaczyna zrzucać nadmiar tkanki tłuszczowej. I nie zamierza na tym poprzestać.

d1yk793

Mężczyzna marzy o powrocie do normalnego życia i odzyskaniu samodzielności. W dokumencie na jego temat, który przygotowała Natasha Pizzey-Slegert ze stacji BBC, powiedział: - Chciałbym poczuć świeże powietrze, ulicę, być za zewnątrz. Bycie przykutym do łóżka i oglądanie tylko ścian pokoju jest koszmarnie trudne.

Zobacz też: Już prawie co piąte niemowlę ma nadwagę

Lekarze są dobrej myśli. Nad przypadkiem Juana pracuje ponad 30 specjalistów, którzy planują szereg operacji zmiejszenia żołądka i liposukcji. Dzięki nim w ciągu roku Meksykanin może zrzucić nawet 120 kg. To jednak dopiero początek trudnej drogi jaka go czeka.

d1yk793

Podziel się opinią

Share

d1yk793

d1yk793