Trwa ładowanie...
d1c6fix
Materiał Partnera
miszmasz

Najlepsze płyty z muzyką dance – TOP 3

Jeśli szukasz fajnych z płyt z muzyką dance, mamy kilka propozycji. Fani tanecznego brzmienia powinni być zachwyceni. Kawałki te sprawdzą się też na imprezie czy podczas treningu. Oto nasz top 3 albumów z nutami w stylu dance.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beautiful young woman with curly hair in denim clothes. Trendy look, positive emitions, smile, copy space
Beautiful young woman with curly hair in denim clothes. Trendy look, positive emitions, smile, copy space (Fotolia)
d1c6fix

Dance to pojęcie tak szerokie, że trudno określić jego granice. Jest to muzyka taneczna czy też klubowa, ale wiele osób utożsamia ją z disco polo, house, techno, a nawet prostym popem. Do jednego worka trafia m.in. Carl Cox, The Prodigy czy Scooter. Jeśli nie potrzebujesz szufladek, aby cieszyć się fajnym brzmieniem, zobacz nasze zestawienie – prezentujemy top 3 najlepszych płyt z muzyką dance.

1. Boris Blank – "Electrified"

"Electrified" to podsumowanie 30-letniej działalności w świecie muzycznym Borisa Blanka. W końcu to jedna z najważniejszych osób ze sceny muzyki elektronicznej. Kojarzycie duet Yello? Tak, to ojcowie sceny electro, którzy stali się popularni dzięki przebojowi "The Race". Posłużyli za inspirację wielu muzykom – wymienia ich np. Carl Cox czy Ringo Starr.

d1c6fix

Album to gratka dla miłośników muzyki – nie tylko elektronicznej czy dance. To kultowe kawałki, więc nic dziwnego, że będzie to wersja dwupłytowa. Ponadto znajdzie się na niej aż 40 wcześniej niewydanych utworów, w tym nowe nagrania Borisa Blanka. Nagrania czerpią także z popu i nawiązują do rocka!

2. Scooter – "Scooter Forever" (Deluxe Edition)

Scooter jest obecny na scenie muzycznej od wielu lat i wreszcie wydał album "Scooter Forever". To już 19. płyta w ich dorobku! A działają na muzycznej scenie od 25 lat… Można rzecz, że panowie z tej niemieckiej formacji są faktycznie nieśmiertelni! Wciąż odnoszą sukcesy, mimo że w trendach muzycznych wiele się zmieniło.

"Scooter Forever" udowadnia, że stać ich na potężne brzmienie, pulsujący rytm i świetne melodie. Trzeba docenić ich za wyjątkową kreatywność i rozwój – Scooter nie gra już tak samo jak kilkadziesiąt lat temu. Wystarczy odpalić pierwszy singiel "Bora! Bora! Bora!", aby nie mieć złudzeń. A dodatkowy krążek zawiera rave’owe wersje klasyków z tych 25 lat…

d1c6fix

3. ZEDD – "True Colors"

Wyjątkowa propozycja dla fanów muzyki dance! "True Colors" to druga płyta niemieckiego DJ-a zawierająca taneczną elektronikę. Kojarzycie go zapewne jako autora „Clarity” czy „Stay The Night” (w duecie z Hayley Williams z Paramore). W 2014 roku został wyjątkowo uhonorowany i zyskał statuetkę Grammy.

Na "True Colors" mamy taneczną elektronikę, ale też inne style – nawet numer akustyczny. Znajduje się tu również zapewne kolejny przebój, czyli "I Want You To Know", w którym zaśpiewała Selena Gomez. Swój udział ma także Ryan Tedder z grupy One Republic. Co ciekawe, Zedd prezentuje swoim fanom każdy kolejny numer osobiście w jakimś niecodziennym miejscu – np. w więzieniu lub na pustyni.

d1c6fix

Podziel się opinią

Share

d1c6fix

d1c6fix