Trwa ładowanie...
d1otwks
d1otwks

Najmłodsi rodzice w Wielkiej Brytanii

W czasach, kiedy wiele mówi się o antykoncepcji i świadomym macierzyństwie, a ludzie coraz częściej decydują się na małżeństwo po trzydziestce, nastoletni rodzice wzbudzają wielką sensację. Mimo edukacji seksualnej, 15- czy 16-latki wciąż zachodzą w ciążę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1otwks

W czasach, kiedy wiele mówi się o antykoncepcji i świadomym macierzyństwie, a ludzie coraz częściej decydują się na małżeństwo po trzydziestce, nastoletni rodzice wzbudzają wielką sensację. Mimo edukacji seksualnej, 15- czy 16-latki wciąż zachodzą w ciążę. Jednak to, co wydarzyło się w Wielkiej Brytanii, to prawdziwy szok. Ostatnio na świat przyszło dziecko 12-latki z 13-latkiem.

Ich łączny wiek to 25 lat, co czyni ich najmłodszymi rodzicami w historii Wielkiej Brytanii. Młodzi rodzice wciąż chodzą do szkoły podstawowej – donosi „The Sun”.

Dziewczyna zaszła w ciążę w wieku 11 lat. O 5 miesięcy „wyprzedziła” poprzednią najmłodszą brytyjską matkę, Tressę Middleton.

d1otwks

Dziecko ważyło 3,17 kg, co stanowi mniej więcej średnią krajową dla nowonarodzonych dziewczynek.

Co ciekawe, matka dziewczynki także urodziła dziecko jako nastolatka. Obecnie ma 27 lat i musiała pójść z córką do urzędu, żeby zarejestrować swojego wnuka…

Najmłodsi rodzice są parą od ponad roku. Informator „The Sun” podaje, że bardzo się kochają. Chcą być razem na zawsze i wspólnie wychować swoje dziecko. Bardzo pomagają im w tym rodziny.

Koledzy ze szkoły dziewczynki są w szoku. Podobno opuściła tylko kilka dni zajęć w ostatnim miesiącu. W ogóle nie było widać, że jest w ciąży.

d1otwks

Poprzednia najmłodsza matka w Wielkiej Brytanii, Tressa Middleton, zaszła w ciążę w wieku 11 lat i urodziła w wieku 12 lat. Miało to miejsce w Edynburgu w 2006 roku. Najmłodszy ojciec to Sean Steward, który w 1998 roku został ojcem w wieku 12 lat.

Mimo to statystyki pokazują, że liczba nastolatków mających dzieci regularnie się zmniejsza. Miejmy nadzieję, że przypadki takie jak ten to wyjątek.

(sr/mtr), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

* Tak żyją żony rosyjskich oligarchów*

* In vitro po polsku*

* Pierwszy zjazd żon księży*

* 10 zwyczajów szczęśliwych matek*10 zwyczajów szczęśliwych matek

d1otwks

Podziel się opinią

Share
d1otwks
d1otwks