Trwa ładowanie...

Najsłynniejsza suknia księżnej Diany na sprzedaż. Tańczyła w niej z Johnem Travoltą

Zdjęcia księżnej wirującej na parkiecie w ramionach przystojnego aktora wywołały w 1985 roku sensację. Przyczyniła się do tego na pewno kreacja Diany – jak na tamte czasy bardzo odważna. Słynna suknia idzie właśnie pod młotek.

Share
Najsłynniejsza suknia księżnej Diany na sprzedaż. Tańczyła w niej z Johnem Travoltą
Źródło: Getty Images
dg7xttu

Podczas uroczystej kolacji zorganizowanej przez prezydenta USA Ronalda Reagana, pierwsza dama Nancy Reagan zabrała Johna Travoltę na bok i powiedziała mu, że księżna Diana chce z nim zatańczyć. Aktor porwał księżną na parkiet i zaczął się 20 minutowy spektakl, który przeszedł do historii.

Księżna Diana – najsłynniejsza suknia

Para tańczyła do przebojów z filmów "Grease" i "Gorączka sobotniej nocy". Kreacja, w której księżna Diana zaprezentowała się tego wieczoru, to najprawdopodobniej najsłynniejsza jej suknia. Właśnie trafiła na aukcję, jej wartość jest szacowana na 350 000 funtów.

Getty Images
Źródło: Getty Images

"Królewski protokół wymagał od niej ubierania się bardzo skromnie – jednak ta suknia jest bardzo w klimacie starego Hollywood , szczególnie opadający na ramiona dekolt" – mówi w rozmowie z "Daily Mail" Lucy Bishop z domu aukcyjnego Kerry Taylor Auctions, który wystawił suknię na sprzedaż. "Był to odważny i dojrzały wybór dla tak młodej księżnej i Diana zachwyciła wszystkich w nocy" – dodaje Lucy Bishop.

Victor Edelstein – ulubiony projektant Diany

Granatową aksamitną suknię uszył dla księżnej Victor Edelstein. Projektant szył sukienki dla Diany przez niemal 11 lat. Często przychodziła do jego sklepu w Kensington w zachodnim Londynie, aby przeglądać kolekcje, podczas gdy jej ochroniarz czekał na zewnątrz.

LONDON, UNITED KINGDOM - MARCH 15: A Victor Edelstein midnight-blue velvet evening gown worn to the state dinner at the white house given by the President and Mrs Reagan, when Princess Diana famously danced with John Travolta and 9th November 1985. Dresses are displayed at a photocall ahead of the the 'Fit For a Princess' auction.  10 dresses from the collection of Diana, Princess of Wales are to be auctioned by specialist Kerry Taylor on March 15, 2013 in London, England. (Photo by Karwai Tang/WireImage) Getty Images
LONDON, UNITED KINGDOM - MARCH 15: A Victor Edelstein midnight-blue velvet evening gown worn to the state dinner at the white house given by the President and Mrs Reagan, when Princess Diana famously danced with John Travolta and 9th November 1985. Dresses are displayed at a photocall ahead of the the 'Fit For a Princess' auction. 10 dresses from the collection of Diana, Princess of Wales are to be auctioned by specialist Kerry Taylor on March 15, 2013 in London, England. (Photo by Karwai Tang/WireImage) Źródło: Getty Images

Diana widziała ten model sukni w studiu w bordowym kolorze. Poprosiła Edelsteina o wykonanie go dla niej w wersji granatowej. Podczas ostatniej przymiarki kreacja spodobała się jej podobno tak bardzo, że postanowiła natychmiast pokazać ją księciu Karolowi. Jej mąż był ponoć oczarowany suknią i przekonywał, że będzie pięknie pasować do klejnotów.

Suknia chyba szczególnie przypadła Dianie do gustu, bo pokazywała się w niej co najmniej czterokrotnie: podczas wizyty w Austrii w 1986 r., w Royal Opera House w 1991 r. Była w nią ubrana również na portrecie wykonanym przez Lorda Snowdona z 1997 roku.

dg7xttu

Aukcja sukni odbędzie się 9 grudnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Dania idealnie na jesień. Chandra już cię nie dopadnie

dg7xttu

Podziel się opinią

Share
dg7xttu
dg7xttu