ModaNajsłynniejsza suknia księżnej Diany na sprzedaż. Tańczyła w niej z Johnem Travoltą

Najsłynniejsza suknia księżnej Diany na sprzedaż. Tańczyła w niej z Johnem Travoltą

Najsłynniejsza suknia księżnej Diany na sprzedaż. Tańczyła w niej z Johnem Travoltą
Źródło zdjęć: © Getty Images
Magdalena Kowalska-Kotwica
17.11.2019 16:05

Zdjęcia księżnej wirującej na parkiecie w ramionach przystojnego aktora wywołały w 1985 roku sensację. Przyczyniła się do tego na pewno kreacja Diany – jak na tamte czasy bardzo odważna. Słynna suknia idzie właśnie pod młotek.

Podczas uroczystej kolacji zorganizowanej przez prezydenta USA Ronalda Reagana, pierwsza dama Nancy Reagan zabrała Johna Travoltę na bok i powiedziała mu, że księżna Diana chce z nim zatańczyć. Aktor porwał księżną na parkiet i zaczął się 20 minutowy spektakl, który przeszedł do historii.

Księżna Diana – najsłynniejsza suknia

Para tańczyła do przebojów z filmów "Grease" i "Gorączka sobotniej nocy". Kreacja, w której księżna Diana zaprezentowała się tego wieczoru, to najprawdopodobniej najsłynniejsza jej suknia. Właśnie trafiła na aukcję, jej wartość jest szacowana na 350 000 funtów.

Obraz
© Getty Images

"Królewski protokół wymagał od niej ubierania się bardzo skromnie – jednak ta suknia jest bardzo w klimacie starego Hollywood , szczególnie opadający na ramiona dekolt" – mówi w rozmowie z "Daily Mail" Lucy Bishop z domu aukcyjnego Kerry Taylor Auctions, który wystawił suknię na sprzedaż. "Był to odważny i dojrzały wybór dla tak młodej księżnej i Diana zachwyciła wszystkich w nocy" – dodaje Lucy Bishop.

Victor Edelstein – ulubiony projektant Diany

Granatową aksamitną suknię uszył dla księżnej Victor Edelstein. Projektant szył sukienki dla Diany przez niemal 11 lat. Często przychodziła do jego sklepu w Kensington w zachodnim Londynie, aby przeglądać kolekcje, podczas gdy jej ochroniarz czekał na zewnątrz.

Obraz
© Getty Images

Diana widziała ten model sukni w studiu w bordowym kolorze. Poprosiła Edelsteina o wykonanie go dla niej w wersji granatowej. Podczas ostatniej przymiarki kreacja spodobała się jej podobno tak bardzo, że postanowiła natychmiast pokazać ją księciu Karolowi. Jej mąż był ponoć oczarowany suknią i przekonywał, że będzie pięknie pasować do klejnotów.

Suknia chyba szczególnie przypadła Dianie do gustu, bo pokazywała się w niej co najmniej czterokrotnie: podczas wizyty w Austrii w 1986 r., w Royal Opera House w 1991 r. Była w nią ubrana również na portrecie wykonanym przez Lorda Snowdona z 1997 roku.

Aukcja sukni odbędzie się 9 grudnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Dania idealnie na jesień. Chandra już cię nie dopadnie

Źródło artykułu:WP Kobieta