Trwa ładowanie...

Królowa Matka nie znosiła księżnej Diany. Faworyzowała Karola

Książę Karol był pupilkiem Królowej Matki. Kiedy rozwiódł się z Dianą, matka Elżbiety II nie ukrywała niechęci do jego byłej żony. Podobno wpłynęło to na pracę całego personelu w pałacu.

Share
Królowa Matka nie znosiła księżnej Diany. Faworyzowała Karola
Źródło: ONS.pl
d3jgyje

Nie ma wątpliwości, że Diana była jak do tej pory najpopularniejszą księżną. Nic dziwnego, że w przeprowadzonym przez BBC plebiscycie "100 Najwybitniejszych Brytyjczyków" księżna Walii zajęła 3. miejsce. Ludzie kochali sympatyczną Dianę za jej działalność charytatywną i otwartość. Również Pałac Królewski początkowo był zachwycony przyszłą żoną Karola. Jak donosi brytyjski Express, wszystko zmieniło się jednak po rozwodzie pary.

Diana po rozwodzie z Karolem nie była mile widziana w pałacu

Najbardziej negatywnie do Diany nastawiona była wówczas Królowa Matka, czyli matka Elżbiety II. Podobno była wściekła na nią do tego stopnia, że po rozwodzie z Karolem zakazała w pałacu wypowiadać jej imię.

d3jgyje

Były pracownik pałacu o księżnej Dianie

W rozmowie z Daily Mail potwierdzał to jeden z ówczesnych pracowników pałacu. "Diana była persona non grata i nigdy nie usłyszałem jej imienia wymienionego przez Królową Matkę" - mówił. Był pracownik podkreślał również, że niechęć Królowej wpłynęła na pracę całego personelu pałacu, który po rozwodzie musiał opowiedzieć się po której jest stronie - księżnej Diany czy Królowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Jak powstają kosmetyki?

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3jgyje

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jgyje
d3jgyje