Najwięksi skąpcy. Trzy znaki zodiaku na liście

Najwięksi skąpcy. Trzy znaki zodiaku na liście

Niektóre znaki zodiaku mają węża w kieszeni
Niektóre znaki zodiaku mają węża w kieszeni
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | ROMAN R
09.04.2024 11:29

Dobrze jest szanować pieniądze, szczególnie w trudnych czasach, o ile nie prowadzi to do przesady. Przedstawiciele tych trzech znaków zodiaku wykazują nadmierną skłonność do oszczędzania. Najchętniej w ogóle nie wydawaliby pieniędzy.

Oszczędność to dobra cecha. Pozwala mieć lepszą kontrolę nad domowym budżetem i nie wpaść w kłopoty, gdy pojawią się niespodziewane wypadki. Osoby urodzone w tych trzech znakach dobrze to rozumieją. Potrafią planować wydatki i nie pozwalają sobie na kaprysy. Niestety, ich gospodarność ma też inną, bardziej mroczną stronę. Byk, Panna czy Koziorożec niechętnie wydają pieniądze. Znacznie większą przyjemność sprawia im widok rosnących na koncie oszczędności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Panna – nie daje się skusić

Przedstawiciele znaku Panny od wczesnej młodości mają świadomość wartości pieniądza i tego, jaką daje władzę. Z natury są bardzo rozważne i ostrożne w podejściu do finansów. Potrafią skutecznie oszczędzać, co zresztą jest dla nich powodem do dumy. Wymyślają nawet kreatywne patenty, które pozwolą im zwiększyć stan posiadania. W tym przypadku są wyjątkowo dumne ze swojej kreatywności.

Panny nie lubią wydawać pieniędzy na głupoty. Długo zastanawiają się nad każdym zakupem i zwykle dochodzą do wniosku, że to czy tamto na pewno jest im do szczęścia potrzebne, czy mogłyby się bez tego obyć. Panny nie ulegają przelotnym modom i są też bardzo odporne na reklamy czy techniki sprzedaży.

Koziorożec – pieniądze to jego pasja

Koziorożec to znak ambitny i nastawiony na osiąganie swoich celów. Nie boi się ciężkiej, wymagającej pracy, ale oczywiście musi zostać odpowiednio wynagrodzony. Ten znak nie robi nic za darmo i potrafi walczyć o swoje. Zależy mu na tym, aby osiągać w życiu odpowiednią, wysoką pozycję – łącznie ze wszystkimi przypisanymi do niej benefitami. Potrafią twardo planować swoje finanse z myślą o świetlanej przyszłości.

Osobom urodzonym w tym znaku największą przyjemność sprawia zarabianie pieniędzy, zerkanie na stan konta czy inne papiery inwestycyjne. Koziorożce pracują ciężko, jednak nie dlatego, aby później korzystać z owoców swojej pracy. Największy nacisk kładą na finansowe bezpieczeństwo. Jakiekolwiek wydatki budzą w nich stres, nie przyjemność.

Byk – lubi wydawać na siebie

Byk to w tym zestawieniu ciekawy przypadek. Wykazuje się skrajnie materialistycznym nastawieniem – wybiera dla siebie dobry zawód i przez całe życie ciężko pracuje, chętnie zostając po godzinach czy chwytając się dodatkowych źródeł zarobku. Zależy mu na tym, aby zgromadzić duży majątek i czuć się bezpiecznie, jednak nie potrafi z tego korzystać. Nie ma kiedy korzystać z życiowych przyjemności.

Trzeba też zaznaczyć, że jest to znak raczej skąpy, więc niechętnie się dzieli tym, co z takim trudem i poświęceniem zdobył. Jeśli ma ochotę kogoś rozpieścić, to tylko siebie samego. Lubi zresztą luksusowe, eleganckie przedmioty i tylko w tym wypadku pozwala sobie czasem zapomnieć o oszczędny gospodarowaniu.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta