Wsmaruj w mokre włosy i zostaw na 2 godziny. Odzyskają dawny blask
Pielęgnacja włosów opiera się nie tylko na ich myciu szamponem. Choć wiele osób stosuje też specjalistyczne odżywki, warto wdrożyć inną metodę, jaką jest olejowanie. Co możemy osiągnąć dzięki stosowaniu olejów na włosy?
Olejowanie to znana od dawna metoda, która nadaje włosom blasku. Kobiety zaczęły sięgać po nią intuicyjnie i szybko zauważyły efekty - ich włosy stawały się nie tylko zdrowe i silne, ale i odżywione.
Mimo dostępności licznych kosmetyków do włosów na rynku, olejowanie w ciągu wielu lat nie straciło na popularności. Na czym dokładnie polega ta metoda? To nic innego, jak nakładanie odpowiednich olejków na włosy, aby odżywić pasma i nadać im miękkości.
Techniki olejowania włosów
Istnieje kilka popularnych metod olejowania włosów:
- olejowanie na sucho: olej nakłada się na nieumyte włosy, co jest łatwą i szybką metodą, idealną dla początkujących. Włosy nie mogą być jednak obciążone produktami do stylizacji.
- olejowanie na mokro: olej nakłada się na wilgotne, umyte włosy. Poleca się również owinąć je ręcznikiem, aby ciepło zintensyfikowało działanie oleju. Można też zanurzyć włosy w ciepłej wodzie z dodatkiem oleju.
- olejowanie na rosołek: to zanurzenie włosów w misce z ciepłą wodą i olejem. Ta metoda pozwala na równomierne rozprowadzenie oleju i jego lepsze wchłonięcie.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Pytanie mamy - dlaczego po ciąży wypadają włosy?
Niezależnie od rodzaju włosów, olejowanie przynosi wiele korzyści. Efekty zauważymy szybko: włosy przestaną się puszyć, a końcówki nie będą się rozdwajać. Olejowanie zapewnia ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i pomaga w walce z łupieżem oraz stanami zapalnymi skóry głowy. Dobry olejek działa jak najlepsza odżywka. Ułatwia rozczesywanie, redukuje elektryzowanie i zmniejsza podatność na uszkodzenia mechaniczne. Pozytywnie wpływa też na porost włosów.
Wybór olejku do olejowania
Wybór odpowiedniego olejku jest kluczowy dla uzyskania najlepszych efektów. Warto dobrać go z uwzględnieniem porowatości włosów. Olejki o dużych cząsteczkach, takie jak lniany, konopny czy z pestek dyni, są najlepsze dla włosów wysokoporowatych. Oleje o średnich cząsteczkach, jak z orzechów laskowych czy oliwa z oliwek, sprawdzą się przy włosach średnioporowatych. Włosy o niskiej porowatości zyskają natomiast najwięcej z olejów drobnocząsteczkowych, takich jak laurynowy czy mirystynowy.
Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.