Blisko ludziNatalia Oreiro posiada rosyjskie obywatelstwo. Tak skomentowała wojnę na Ukrainie

Natalia Oreiro posiada rosyjskie obywatelstwo. Tak skomentowała wojnę na Ukrainie

Natalia Oreiro skomentowała wojnę na Ukrainie
Natalia Oreiro skomentowała wojnę na Ukrainie
Źródło zdjęć: © Instagram
25.02.2022 14:51, aktualizacja: 25.02.2022 15:50

Gwiazda "Zbuntowanego anioła" jeszcze nie tak dawno temu składała wniosek o przyznanie jej przez Rosję obywatelstwa. Kilka miesięcy później Oreiro jasno wyraża swą opinię na temat ataku na Ukrainę.

Natalia Oreiro wielu Polakom znana jest z roli Milagros w "Zbuntowanym aniele". Utalentowana aktorka zdobyła ogromną sympatię nie tylko ze względu na świetną grę, lecz także piękny głos. Oreiro wiele podróżowała po całym świecie. Szczególną więź poczuła jednak ze swoimi rosyjskimi fanami. Jak się czuje w obliczu tego, że przywódca Rosji, z której mieszkańcami "poczuła duchową bliskość" zaatakował niewinnych ludzi?

Natalia Oreiro tak komentuje wojnę na Ukrainie

Cały świat łączy się z obywatelami Ukrainy, aby wyrazić swe wsparcie na różne sposoby. W social mediach pojawiają się wpisy, poprzez które poszczególne osoby solidaryzują się z mieszkańcami ziem napadniętych przez rosyjskiego agresora. Wymowny komentarz pod postacią ilustracji zamieściła również sama Natalia Oreiro.

Prosty rysunek przedstawia dwie sylwetki - jedną w barwach Ukrainy, drugą Rosji. Postacie wyciągają ręce ku górze, uwalniając do lotu symboliczne gołębie.

Natalia Oreiro komentuje wojnę na Ukrainie
Natalia Oreiro komentuje wojnę na Ukrainie © Instagram

"Chcemy pokoju" - brzmią podpisy w języku hiszpańskim oraz rosyjskim, które artystka umieściła pod ilustracją. W ten sposób Oreiro podkreśliła, że wśród mieszkańców Rosji również jest wiele osób, które nie chcą wojny i protestują przeciwko temu, jaką politykę prowadzi Władimir Putin.

Natalia Oreiro sama złożyła wniosek o przyznanie rosyjskiego obywatelstwa

Aktorka o chęci posiadania rosyjskiego obywatelstwa mówiła otwarcie. Nie kryła się z tym, że to właśnie z Rosją łączy ją coś wyjątkowego. W 2018 roku napisała nawet utwór "Russia with Love", który powstał specjalnie dla jej rosyjskich fanów.

- Podróżuję tak dużo i mam tak wiele więzi z Rosją, że zapytano mnie, czy może chciałbym to sformalizować i dostać obywatelstwo. Powiedziałam, że będzie to zaszczyt dla mnie. Złożyłam dokumenty, o które mnie poproszono - wyznała w jednym z udzielonych wywiadów Oreiro.

Procedura przyjmowania obywatelstwa przez Natalię zakończyła się jesienią 2021 roku. Przyznano je również jej synowi. Dla gwiazdy był to wyjątkowy moment.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta