Trwa ładowanie...

Niech zabawa będzie nieograniczona. Magnetyczne zabawki dla chłopców i dziewczynek

Dzieci bardzo szybko nudzą się nowymi zabawkami. Nigdy nie można mieć pewności czy kupiony pod choinkę gadżet nie trafi w kąt, zanim jeszcze ostatnie świąteczne potrawy nie znikną ze stołu. "Żywotność" zabawki zależy przede wszystkim od tego, jak wiele możliwości zabawy oferuje. To dlatego lalki czy klocki od lat są obowiązkową pozycją w listach do świętego Mikołaja. Ciekawą alternatywą dla prostych, drewnianych lub plastikowych bryłek są klocki magnetyczne.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Niech zabawa będzie nieograniczona. Magnetyczne zabawki dla chłopców i dziewczynek Źródło: Shutterstock.com
d1d0q0n

Sekretem ich popularności jest nie tylko uniwersalność, ale i prostota wykonania. Nie muszą zawierać skomplikowanych mechanizmów i misternych zdobień, by cieszyć przez długi czas. To jedne z najpopularniejszych zabawek na świecie, a świąteczne promocje jeszcze bardziej zachęcają do kupna.

Magnetyczne puzzle
Dobra zabawka powinna rozbudzić dziecięcą kreatywność. Mogłoby się wydawać, że enigmatycznie wyglądająca kostka, składająca się z ponad dwustu połączonych ze sobą kulek nie przyciągnie uwagi dziecka na dłużej niż parę minut. Nic bardziej mylnego, taka dosyć prosta zabawka stawia przed dzieckiem ogromne możliwości. Przy odpowiedniej zachęcie zbuduje z nich płaskorzeźbę, łańcuch lub figury geometryczne. Bardziej pomysłowe dzieci zdecydują się na wymyślne ozdoby, wieże, zwierzęta, pojazdy lub biżuterię. Wszystko to dzięki magnetycznym możliwościom kulek.

Zasada jest prosta, odpowiednio ustawione kulki odpychają się lub przyciągają, co daje możliwość zbudowania fantazyjnych modeli zabawek. Wszystko zależy oczywiście od pomysłowości. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zwłaszcza na początku wspomóc dziecko i pokazać mu możliwości, jakie drzemią w tej zabawce. Dlatego od czasu do czasu warto poświęcić chwilę najmłodszym i kto wie, być może w przyszłości któreś z nich zostanie inżynierem.

d1d0q0n

*Nie tylko kulki *
W połączeniu z innymi elementami, takimi jak fluorescencyjne rurki lub klocki, dziecko może stworzyć niesamowite konstrukcje, które sprawdzą się również podczas innych zabaw. Ogromne i spektakularne mosty wiszące, piramidy, skomplikowane konstrukcje przestrzenne, które zdają się przeczyć prawom fizyki to tylko kilka możliwości. Klocki magnetyczne w przeciwieństwie do innych można łączyć i przesuwać pod dowolnym kątem, dzięki czemu nawet gotowa konstrukcja może przejść kilka kosmetycznych zmian bez ryzyka, że rozpadnie się na części.

Klocki magnetyczne mogą występować również w formie geometrycznych figur, które po złączeniu ze sobą tworzą niesamowite kształty. Samochody, koparki, pociągi – to wszystko stworzysz przy pomocy kilku magnetycznych figur geometrycznych.

d1d0q0n

Jeszcze więcej dodatków
Oczywiście jeśli uważasz, że taka forma rozrywki jest mało atrakcyjna możesz pokusić się o bardziej zaawansowane zestawy z dodatkowymi częściami, które pozwolą zmienić garść kulek i rurek w najprawdziwszy pałac, samochód lub domek dla lalek. Gotową konstrukcję ubarwią rozmaite efekty świetlne i dźwiękowe.

Warto rozbudzać dziecięcą kreatywność już od najmłodszych lat. Pierwsze drewniane klocki z czasem zastępują te plastikowe, których fantazyjne kształty dają więcej możliwości zabawy. Teraz, na horyzoncie pojawiły się również klocki magnetyczne, które również mają wiele do zaoferowania.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1d0q0n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d0q0n
d1d0q0n