Blisko ludziNiedziela handlowa wrzesień 2019. Czy sklepy są otwarte przed rozpoczęciem roku szkolnego?

Niedziela handlowa wrzesień 2019. Czy sklepy są otwarte przed rozpoczęciem roku szkolnego?

Niedziela handlowa wrzesień 2019. Czy sklepy są otwarte przed rozpoczęciem roku szkolnego?
Źródło zdjęć: © East News | Krzysztof Mystkowski/KFP/REPORTER
31.08.2019 11:26, aktualizacja: 31.08.2019 12:17

Czy 1 września będzie obowiązywał zakaz handlu w niedzielę? Odpowiedź na to pytanie szczególnie zainteresuje rodziców, którzy zostawili na ostatnią chwilę zakupy związane z rozpoczęciem roku szkolnego.

Niedziela handlowa – wrzesień 2019

Czy dzisiaj jest niedziela handlowa? To pytanie zadaje sobie co tydzień wielu Polaków. Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życia w 2018, mimo tego dużo osób wciąż zapomina o zamkniętych sklepach. Od początku tego roku zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w ostatnią niedzielę miesiąca. Oznacza to, że w najbliższą niedzielę (1 wrzesień 2019) większość sklepów będzie zamknięta. Niedziela handlowa we wrześniu 2019 przypada 29 września. Pamiętać o tym powinni zwłaszcza rodzice uczniów.

Początek roku szkolnego a niedziela handlowa

Początek roku szkolnego za pasem. Wszyscy rodzice, którzy nie zakupili jeszcze wyprawki do szkoły, nie powinni zostawiać tego na ostatnią chwilę. 1 września sklepy będą zamknięte. Nie będzie możliwości zakupu podręczników, zeszytów i innych przyborów szkolnych.

W niedziele 1 września zakupić będzie można jedynie podstawowe produkty. Czynne będą m.in. sklepy osiedlowe (o ile klientów obsługuje właściciel), sklepy działające na zasadzie franczyzy (np. Żabka), apteki, kwiaciarnie, stacje paliw i lokale gastronomiczne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl