Blisko ludziNowe badania. Najbardziej stresująca pozycja seksualna

Nowe badania. Najbardziej stresująca pozycja seksualna

Nowe badania. Najbardziej stresująca pozycja seksualna
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Dominika Czerniszewska

24.02.2019 14:25, aktual.: 10.04.2019 14:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie każdy lubi eksperymentować podczas seksu. Z badań wynika, że Polacy zazwyczaj wybierają klasyczne pozycje. W ankiecie zapytano, która wywołuje u nich stres.

Brytyjski serwis "Superdrug" przeprowadził ankietę wśród tysiąca osób z Europy i Stanów Zjednoczonych na temat pozycji seksualnych. Okazało się, że najbardziej stresującą jest "69 na stojąco". Dotyczy to również Polaków.

Obie płcie były zgodne - aż 57 proc. kobiet i 43 proc. mężczyzn odpowiedziało, że ta pozycja znacznie bardziej niż pozostałe budzi u nich lęk oraz niepokój. Partnerzy obawiają się również kompromitacji. Pozycja "69 na stojąco" polega na tym, że mężczyzna stoi opierając się o ścianę i trzyma kobietę głową w dół. Kochankowie muszą być niezwykle sprawni. Partner powinien wykazać się siłą, a kobieta gibkością. Wymaga to od nich nie lada umiejętności akrobatycznych.

Ankietowani przyznali również, że stresuje ich seks analny. Ponad połowa pań obawia się tej formy seksu i odczuwa niepokój. W przypadku panów, podobny stan zadeklarowało 30 procent ankietowanych.

Na trzecim miejscu znalazła się pozycja "klęcząca taczka". Kobieta podpiera się na rękach, a mężczyzna, klęcząc za nią, unosi jej uda i podtrzymuje je. Kochanka musi więc utrzymać ciężar ciała na rękach lub ewentualnie oprzeć głowę i ramiona na podłożu. Nic dziwnego, że wiele osób frustruje się w tej pozycji.

Stresująca okazuje się również masturbacja na oczach partnerów. Zadeklarowało to 16 proc. kobiet i 9,5 proc. mężczyzn. Z przeprowadzonej ankiety wynika również, że to więcej kobiet niż mężczyzn odczuwa stres i lęk w związku z seksem.

Z kolei pozycje seksualne, które budzą najmniejszy niepokój i wydają się być obu płciom najbardziej komfortowe to "Misjonarz", "na pieska" oraz "na jeźdźca".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (47)
Zobacz także