Trwa ładowanie...

Nowy sposób oszustwa? Mężczyzna padł ofiarą "amerykańskiej żołnierki"

Małopolska policja ostrzega przez kolejną formą oszustwa. Tym razem sposobem wyłudzenia pieniędzy od mężczyzn jest podawanie się za "amerykańską żołnierkę". Pierwsza ofiara kobiety straciła już 15 tys. zł.

Share
Nowy sposób oszustwa. Małopolska policja ostrzega mężczyzn Nowy sposób oszustwa. Małopolska policja ostrzega mężczyzn Źródło: Getty Images, fot: Karl Tapales
d5gg37z

Mieliśmy już sposoby "na wnuczka", "na policjanta" czy "na funkcjonariusza CBŚ". Małopolska policja ostrzega przez kolejnym - tym razem określonym mianem "amerykańskiej żołnierki". Kobieta, która dzięki swojej wymyślonej historii stara się wyłudzić od mężczyzn ogromne sumy pieniędzy, ma na koncie swoją pierwszą ofiarę.

Sposób "na amerykańską żołnierkę"

Jak informuje małopolska policja, na ten sposób dał się już nabrać mężczyzna z Nowego Targu. Na jednym z popularnych portali społecznościowych otrzymał zaproszenie od nieznanej kobiety, która tuż po jego potwierdzeniu, skontaktowała się z nim. Podała się za żołnierkę armii amerykańskiej, która właśnie wróciła z Syrii.

- W wiadomościach opisywała o pobycie w Syrii, gdzie pełniła misję, podczas której odłożyła dużą sumę pieniędzy. Pewnego dnia zaproponowała, że przeleje odłożone pieniądze na jego konto, aby wypłacić je, kiedy przyjedzie do niego do Polski - wiemy z doniesień małopolskiej policji.

d5gg37z

Kobieta starała się najpierw wzbudzić w mężczyźnie zaufanie, dzięki czemu wydawała się być autentyczna. Po kilku dniach otrzymał on wiadomość od "firmy kurierskiej", która twierdziła, że jest problem z przesyłką i aby została ona doręczona, musi dokonać wpłaty w wysokości 15 tys. zł. Niczego nie podejrzewając, zaciągnął pożyczkę w banku, żeby pomóc swojej nowej znajomej. Wpłacił pieniądze na konto bankowe rzekomej "znajomej kobiety z Ukrainy", ale otrzymywał kolejne wiadomości z prośbami o wpłaty.

Nowy sposób oszustwa

Mężczyzna zaczął więc podejrzewać, że padł ofiarą oszustwa. Zgłosił sprawę na policję.

"Oszustwa 'na amerykańskiego żołnierza', 'na lekarza na misji', 'na inżyniera platformy wiertniczej' są jedną z popularnych form działalności przestępców w sieci. Ostrzegaliśmy już o tym wielokrotnie. Zawierając nowe znajomości należy być ostrożnym, a w szczególności, kiedy nowy znajomy prosi nas o przekazanie pieniędzy lub innych kosztowności" - przypomina w swoim oficjalnym komunikacie małopolska policja.

d5gg37z

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Niebezpieczne SMS-y. Ekspert radzi, co robić, by nie stracić pieniędzy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d5gg37z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5gg37z
d5gg37z