Trwa ładowanie...

TikTokerka ostrzega przed oszustwem. "Przesyłajcie pracującym na kasach"

Polska TikTokerka, która na co dzień pracuje w popularnej sieci sklepów, została oszukana metodą "na 200 złotych". Złodziej tak zakręcił całą sytuacją, że początkowo nie mogła zrozumieć, co się właściwie stało.

TikTokerka została oszukana metodą na 200 zł TikTokerka została oszukana metodą na 200 zł Źródło: TikTok, fot: aleksa.narcyza
demhpfw
demhpfw

Metody oszukiwania przez klientów są bardzo różne. TikTokerka Aleksa Narcyza jest niestety przykładem na to, że pracując na sklepowej kasie trzeba bardzo uważać - oszust może załatwić kasjerów w kilku szybkich krokach.

Została oszukana metodą "na 200 złotych". Przestrzega użytkowników

TikTokerka przyznaje, że popełniła głupotę, choć początkowo nic nie zauważyła. Teraz będzie musiała oddać sto złotych ze swojej wypłaty dla sklepu. Złodziej tak zakręcił kobietą, że ta dopiero po obejrzeniu monitoringu zdała sobie sprawę, jak została wrobiona.

Klient kupił papierosy, za które miał zapłacić około 14 złotych. Wyłożył banknot dwustuzłotowy. Kasjerka wydała należną mu resztę. Następnie wyjął kolejny taki sam banknot z prośbą o rozmienienie na drobniejsze nominały. Następnie klient pokazuje, że ma więcej drobnych i pyta, czy kobieta może mu je wymienić na sto złotych. I w tym momencie zaczął się cały proces kradzieży. Oszust odwrócił uwagę dziewczyny, wydając jej o 10 złotych za dużo. W trakcie stwierdza, że jednak woli to 200 złotych w jednym banknocie, daje kasjerce sto złotych. W ten sposób TikTokerka była stratna o całe sto złotych.

Przestępstwo w białych rękawiczkach

Aleksa przyznała, że aby w ogóle zorientować się, co właściwie zaszło, musiała obejrzeć nagranie kilkukrotnie. Metoda kradzieży sprawiła, że początkowo było dziewczynie trudno zauważyć i doliczyć się, w którym momencie straciła wspomniane sto złotych. Nie jest to pierwszy przypadek takiego rodzaju kradzieży - w sieci możemy znaleźć wiele opisów podobnych sytuacji, a wszystkie przedstawiane są bardzo podobnie. Wystarczyła chwila nieuwagi, a złodziej wykorzystał okazję i ze spokojem dokonał nieuczciwej wymiany banknotów.

demhpfw

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Kradzież z supermarketu. Nagranie z monitoringu zaskakuje

demhpfw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
demhpfw