Trwa ładowanie...

Poznała go przez aplikację randkową. Straciła prawie 290 tys. zł

36-letnia Sofia Souiri z Londynu została oszukana przez mężczyznę poznanego przez aplikację randkową Happn. Po dwóch tygodniach znajomości namówił ją do zainwestowania w kryptowaluty, a kiedy się zgodziła, zniknął bez słowa z pieniędzmi. Kobieta straciła oszczędności życia.

Poznała go przez aplikację randkową  Poznała go przez aplikację randkową Źródło: Getty Images, fot: Leon Neal
d2opzo8
d2opzo8

Ta historia nie skończyła się "happy endem". Zakochana kobieta uwierzyła mężczyźnie poznanemu przez internet, że przelane przez nią pieniądze wzrosną przynajmniej podwójnie na platformie kryptowalutowej. On, podając wymyślone imię, zapewniał, że po wszystkim będą razem. Teraz pozostała bez oszczędności, a sprawą zajmuje się policja.

Miało być jak z bajki

Sofia poznała George'a (takiego używał imienia) w aplikacji Happn. Myślała, że wygrała los na loterii. On, 38-letni biznesmen, przystojny, z planami na przyszłość. Wysyłał jej swoje zdjęcia (a przynajmniej tak twierdził), pisał, że nigdy nie trafił na taką wspaniałą kobietę. Po dwóch tygodniach znajomości zaczął namawiać ją na inwestycje w kryptowaluty. Zapewniał, że się na tym zna, a kobieta porządnie się wzbogaci.

Sofia nalegała na spotkanie. Odmawiał, mówiąc, że jest poza Londynem, więc zaproponowała rozmowę na kamerce. Wtedy opowiedział historię, że jego narzeczona zmarła rozmawiając z nim na wideo. - Pokazywała mi widoki. Potknęła się i spadła w przepaść - pisał. Ostatecznie kobieta zgodziła się przelać pieniądze. Oszczędności wynosiły prawie 43 tys. funtów. Wcześniej potrzebne były inne przelewy, ale George twierdził, że są konieczne. W końcu zniknął. Przestał się kontaktować. Sofia straciła pieniądze, a teraz musi pracować podwójnie, by się utrzymać i odkładać je od nowa.

d2opzo8

Przestroga

Sprawa trafiła do londyńskiej policji. Następnie do platformy kryptowalutowej, na którą Sofia przelała pieniądze. Niestety są nie do odzyskania. Platforma jednak nadal bada tę sprawę i przestrzega przed podobnymi oszustwami. Tych jest podobno coraz więcej.

Tak randkują Polacy. Miłość w czasach Tindera

d2opzo8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2opzo8