Trwa ładowanie...

Obrączki kupujesz raz na całe życie. Wybieramy najpiękniejsze

Obrączki stanowią symbol wspólnoty i nigdy nie tracą na znaczeniu. Warto wybrać takie, które będą cieszyć oczy i przypominać wspólne chwile. Przygotowaliśmy kilka atrakcyjnych ofert, dzięki którym możecie na tym ważnym zakupie zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Obrączki kupujesz raz na całe życie. Wybieramy najpiękniejszeŹródło: 123RF
d4gkszf

Symbol wiecznej miłości i wierności

Proste obrączki to jedna z najprostszych i najstarszych ozdób. Tradycja ich wymiany na znak zawarcia związku sięga czasów starożytnych. Dziś trudno sobie wyobrazić ślub bez krążków ze szlachetnego kruszca. Niektóre pary decydują się na nowoczesne ceremonie, gdzie obrączki są zastępowane przez inne podarunki lub gesty, ale nadal pozostają jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli związku. To też chyba jedyna biżuteria, którą nosimy w komplecie i wspólnie z drugą osobą.

unsplash.com
Źródło: unsplash.com

Symboliczne krążki, które wkładasz raz na całe życie

Na przestrzeni wieków zmieniał się surowiec, z którego były wykonywane, ale nie zmieniła się ich symbolika. Kółko z cennego surowca nie posiada początku i końca, przez co nawiązuje do wiecznej i wiernej miłości. Okazałość i ozdobność wybranych obrączek nie dla każdego ma znaczenie, ale przecież reprezentują one również zaufanie i jedność z drugą osobą (także w kwestii finansowej). Nasz faworyt to klasyczne, proste modele z subtelnym motywem ozdobnym. Elegancko prezentują się na dłoni, nie są banalne, a ich wyrafinowane wzornictwo nigdy nie przestaje się podobać.

Jakie obrączki wybrać?

Wybór konkretnego modelu wydaje się prosty, do momentu, kiedy stajemy przed imponującą ladą w salonie jubilerskim. Pamiętajmy, że moda się zmienia, a obrączki wymienia się jedynie w razie awarii lub zagubienia. Można się zdecydować na jeden z kilku kolorów i nieograniczonej liczby modeli, jednak warto zastanowić się, co naprawdę nam się podoba i nie znudzi. Klasyczne, najprostsze obrączki mogą być węższe i szersze, w zależności od budżetu, upodobań i grubości palców.

Dla jednych ważny jest symbol, dla innych cena lub reprezentacyjny symbol zawarcia małżeństwa. Jeśli zależy nam na tym, aby nasze obrączki nie były podobne do innych, możemy wybrać modele z łączonych materiałów:

Z misternym zdobieniem:

Lub z efektownymi cyrkoniami:

Nie tylko żółte złoto

W praktyce obrączki są jedną z pierwszych wspólnych i stałych decyzji, poza zaręczynami. Zostaną z nami na długie lata, dlatego wybieramy te z trwałego kruszcu. Dużą popularnością poza klasycznymi, złotymi obrączkami cieszą się te z białego i różowego złota.

Podobnie jak obrączki z matowym wykończeniem.

unsplash.com
Źródło: unsplash.com

Nie tylko dla małżonków

Obrączka nie jest atrybutem wyłącznie małżonków, bo na palcu tego, kto nie jest w związku małżeńskim, także ma swój wyraz. To jasny znak dla otoczenia, że ta osoba nie jest zainteresowana wejściem w związek lub pozostaje zajęta w inny, symboliczny sposób.

unsplash.com
Źródło: unsplash.com
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4gkszf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gkszf