Trwa ładowanie...

Papież Franciszek wyraził swoje zdanie o gejach. Nie ma dla nich miejsca wśród kleryków

W sobotę opublikowano wywiad z papieżem, który stwierdził, że bycie gejem to "moda", na którą kler jest podatny. Jako głowa Kościoła wypowiedział swoje zdanie na ten temat.

Share
Papież Franciszek wyraził swoje zdanie o gejach. Nie ma dla nich miejsca wśród klerykówŹródło: ONS.pl, fot: Photoshot
d2cvx8d

- Sprawa homoseksualizmu jest bardzo ważną sprawą, która musi zostać odpowiednio wychwycona wśród kandydatów już na samym początku - powiedział papież o selekcji przyszłych księży w wywiadzie-rzece "The Strengh of Vocation". - W naszym społeczeństwie wydaje się nawet, jakby homoseksualizm był modny i ta mentalność, w pewnym sensie, wpływa również na kościół.

- To jest coś, co mnie martwi, bo być może w pewnym czasie nie zwróciliśmy na tą sprawę zbyt dużo uwagi - dodaje papież Franciszek.

Według raportu "The National Gay and Lesbian Task Force" nawet 8 proc. mężczyzn może być homoseksualistami. W liczbach daje to nawet 300 milionów na całym świecie. Mimo to, obecne stanowisko kościoła rzymsko-katolickiego wobec homoseksualizmu jest niezmienne od lat. Zarówno wśród kleru, jak i wśród osób spoza niego, bycie gejem jest uważane za grzech. W 2016 roku wydano dekret dotyczący szkolenia przyszłych księży, w którym wyraźnie zaznaczono, że dwie bardzo ważne sprawy to abstynencja seksualna i brak ludzi wspierających "homoseksualną kulturę" wśród kleru. Choć wydawało się przez chwilę, że ton wypowiedzi Watykanu zmiękł, gdy w 2013 roku Papież Franciszek powiedział, iż jest nikim, by oceniać gejów, to sprawa szybko wróciła do "normy".

Masz historię, którą chciałbyś się podzielić? Prześlij nam ją przez dziejesie.wp.pl

.

d2cvx8d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cvx8d
d2cvx8d