Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
manicure

Paznokcie hybrydowe wykonane w domu – zrób to sama!

Zadbane dłonie i piękne paznokcie przyciągają wzrok, są kobiecym atutem, ale wymagają także odpowiedniej pielęgnacji oraz zabiegów kosmetycznych. Nie wszyscy mają jednak czas i środki finansowe, aby korzystać z usług kosmetyczki. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest pielęgnowanie paznokci w domu. Coraz więcej kobiet decyduje się na samodzielne malowanie paznokci lakierami hybrydowymi. Jak przygotować się do takiego zabiegu? W co należy się zaopatrzyć, kiedy planujemy go wykonać w domu?
Share
Manicure hybrydowy jest coraz popularniejszy.
Manicure hybrydowy jest coraz popularniejszy.Źródło: iStock.com, Fot: iStock
d38t51y

Hybrydowe paznokcie, co należy przygotować?

Profesjonalny manicure hybrydowy to koszt około 100 zł, jest to wydatek jednorazowy. Efekt utrzymuje się przez minimum 2 tygodnie. Jeżeli myślimy o manicure hybrydowym samodzielnie wykonywanym w domu, kwota ta wystarczy nam, aby zakupić potrzebny sprzęt i kosmetyki. Manicure wykonany w domu może być równie udany, jak ten zrobiony u profesjonalisty.

Najważniejszym sprzętem potrzebnym do zrobienia manicure hybrydowego jest lampa UV. Na stronie internetowej ezebra.pl dostępne jest kilka rodzajów lamp, warto wybrać model, który zarówno pod względem ceny, jak i jakości będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Jaką lampę wybrać, lampę UV, czy lampę LED?

Jedną z głównych kwestii jest to, czy chcemy wykonywać manicure hybrydowy, żelowy, a może oba zamiennie? Manicure hybrydowy wykonujemy przy pomocy lampy LED. Jest ona nieco droższa, ale nie wymaga wymiany żarówek, co w pewien sposób wyrównuje koszty. Zaletą lamp LED jest długość ich działania, nawet do kilkunastu lat. Ponadto urządzenia te nie zabierają zbyt dużo miejsca, mają mały rozmiar.

Lampy UV służą do utwardzania lakierów hybrydowych, jak również żeli akrylowych. Zaletą jest waga tych urządzeń, są lekkie, można je przestawiać zgodnie z upodobaniami. Ta z kolei, w przeciwieństwie do lampy LED ma świetlówki, które po pewnym czasie trzeba wymienić. Im większa moc takiej lampy, tym, wyższa szybkość schnięcia lakieru hybrydowego. Dlatego, jeżeli kupujesz lampę UV do profesjonalnego salonu, albo wiesz, że manicure będziesz robić nie tylko sobie, ale także swoim koleżankom, zdecyduj się na lampę o najwyższej mocy, czyli 36 W. Zapewnia ona najkrótszy czas utwardzenia. Oprócz niej, na rynku dostępne są również lampy UV o mocy 9 W i 18 W.

d38t51y

Co jeszcze do manicure hybrydowego?

Przed pomalowaniem paznokci będzie trzeba je w odpowiedni sposób przygotować. Należy zdjąć poprzednią warstwę lakieru. Jeżeli był to lakier hybrydowy, nie używamy pospolitego zmywacza do paznokci, tu sprawdzi się tylko aceton.

Odpowiedni kształt paznokcie uzyskują po użyciu pilniczka. Pomocne w przygotowaniu skórek i paznokci są ponadto: blok polerski, obcinacz i radełko.
Samo malowanie paznokci to czynność, do której wykonania stosuje się trzy produkty. Pierwszą warstwą jest tzw. base, następnie nakładamy wybrany lakier. Warto zdecydować się na kolor, który wpisuje się w klimat i trendy aktualnej pory roku. Trzecią warstwą jest top-coat, stanowi ją utrwalacz, który dodatkowo nabłyszcza, lub podkreśla mat lakieru. Przydatne będą ponadto drewniane patyczki, którymi usuniemy nadmiar lakieru.

Warto też zaopatrzyć się w waciki, krem do rąk, ręczniczki oraz miseczkę, do której wlejemy płyn służący do rozmiękczania skórek.

d38t51y

Podziel się opinią

Share
d38t51y
d38t51y