Trwa ładowanie...

Paznokcie u nóg – podstawowa pielęgnacja

Choć większą część roku spędzamy w butach zakrytych, to nie możemy zapominać o podstawowej pielęgnacji stóp, a w szczególności paznokci, które są narażone na różne choroby, w tym trudną do leczenia grzybicę. Jak prawidłowo obcinać paznokcie u stóp, aby nie martwić się o wrastające paznokcie? A może chcielibyście zrobić maseczkę odżywczą, aby wzmocnić paznokcie?

Share
Paznokcie u nóg – podstawowa pielęgnacja
Źródło: Shutterstock.com
d3q3wfn

Jak obcinać paznokcie u nóg?

Pielęgnację paznokci u stóp warto rozpocząć od prawidłowego obcięcia, aby stopy prezentowały się estetycznie. Długie paznokcie u stóp częściej są narażone na kruchość i łamliwość. Z tego względu powinniśmy zwracać uwagę na ich długość.

Paznokcie warto obcinać na prosto, jednak zanim przystąpimy do obcinania, powinniśmy namoczyć stopy w wodzie z solą lub ziołami, tak aby zmiękczyć płytkę. Dzięki temu łatwiej nam będzie wyregulować kształt paznokci.

Najlepiej uzyskać efekt łopatkowatych paznokci bez ściętych boków. Jedynie krawędzie możemy spiłować krótkimi ruchami w jedną stronę, aby nie były ostre.

d3q3wfn

Tę czynność najlepiej wykonać pilnikiem gruboziarnistym. W ten sposób możemy uniknąć wrastających paznokci, które mogą doprowadzić do infekcji grzybiczej, w tym niebezpiecznej grzybicy paznokci.

Ponadto paznokcie możemy polerować grubym blokiem, jednak nie powinniśmy tej czynności powtarzać częściej niż co dwa tygodnie, tak aby nie osłabić płytki.

Malowanie paznokci u nóg

Pomalowane paznokcie u nóg prezentują się efektownie. Poza klasycznym pedicure chętnie sięgamy po kolorowe lakiery hybrydowe, które utrzymują się na stopach do 2-3 tygodni. Choć ten rodzaj stylizacji nie ingeruje w płytkę, to po każdym zabiegu warto odczekać kilka dni, jeśli chcemy go powtórzyć.

Narzędzia i kosmetyki do pedicure znajdziesz na WP radarOkazji.

Paznokcie hybrydowe u nóg są pożądane szczególnie latem, kiedy odsłaniamy stopy w eleganckich sandałach lub klapkach. Wykonując pedicure hybrydowy, nie możemy zapomnieć o nałożeniu odżywki oraz bazy, tak aby nie osłabić płytki.

d3q3wfn

Poza tym za pomocą lakieru możemy optycznie zmienić jej kształt. Paznokcie u stóp lekko zaokrąglimy, nie malując brzegów paznokci.

Sposoby na piękne paznokcie u nóg

Poza kąpielą solną do stóp oraz kąpielą ziołową do stóp można wykonać w domu również inne zabiegi pielęgnacyjne, które wzmocnią paznokcie.

Warto stosować przede wszystkim odżywki do paznokci z witaminę E i witaminą B. Ponadto nie możemy zapominać o codziennym nawilżaniu kremem do stóp, który nie tylko wygładza pięty, ale również wpływa na kondycję paznokci.

Dieta na zdrowe paznokcie u nóg

Zbilansowana dieta ma nie tylko wpływ na twarz, włosy i ciało, ale również paznokcie u rąk i stóp. Jeśli chcemy wzmocnić płytkę, warto wzbogacić posiłki o produkty z witaminą B (np. ogórki), witaminą C (np. szpinak) oraz witaminą E (np. orzechy).

Wapń oraz żelazo to kolejne składniki mineralne, których potrzebujemy, by wzmocnić paznokcie. Warto również pamiętać, że na kondycję paznokci ma wpływ niedobór cynku.

Spożywając drób lub pieczywo pełnoziarniste wzmocnimy paznokcie i pozbędziemy się z twarzy wyprysków.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3q3wfn

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q3wfn
d3q3wfn