Trwa ładowanie...

Pedicure krok po kroku - kosmetyczny zabieg w domowych warunkach

Stopa to nasza wizytówka, szczególnie latem, chociaż o paznokcie powinniśmy dbać niezależnie od pory roku. Z tego względu postanowiliśmy sprawdzić, jak wykonać perfekcyjny pedicure w domowych warunkach. Prosta instrukcja to wstęp do regularnej pielęgnacji stóp, dlatego warto choć raz zamienić dom w profesjonalny gabinet kosmetyczny.

Share
Pedicure krok po kroku - kosmetyczny zabieg w domowych warunkach
Źródło: Materiały prasowe
d48jc4n

Pedicure — dlaczego warto go robić?

Pedicure sprawia, że stopy, a w szczególnie paznokcie pięknie prezentują się w butach, które odsłaniają palce (klapki czy sandały). Tym bardziej że piękne wzorki na paznokciach u stóp przyciągają wzrok. Jednak pedicure zapewnia również odpowiednią pielęgnację pięt, a także zapobiega bolesnemu wrastaniu paznokci.

Wykonując proste zabiegi, możemy przysłużyć się przede wszystkim naszemu zdrowiu. W trakcie jednego z etapów — peelingu - usuwamy bowiem z pięt i spodu stóp martwy naskórek. Jeśli jest nagromadzony w dużej ilości, ponieważ regularnie się go nie pozbywamy, to możemy doprowadzić do powstawania odcisków. Martwy naskórek na piętach sprawia również, że trudniej nam się chodzi — mogą się pojawić różnego rodzaje uciski oraz bóle.

d48jc4n

Poza pedicure w domowych warunkach warto również wykonywać inne zabiegi pielęgnacyjne do stóp m.in. maseczkę rumiankową do stóp lub wykorzystać jedną ze sprawdzonych receptur mocząc nogi w ciepłej wodzie z solą. W ten sposób zmiękczymy naskórek, a pielęgnacja stóp będzie o wiele prostszym zabiegiem.

Sprawdź kosmetyki i narzędzia do pedicure na WP radarOkazji.

Domowy pedicure krok po kroku — przydatny zestaw

Do wykonania pedicure w domowym zaciszu będziemy potrzebować kilku niezbędnych akcesoriów, które ułatwią, a zarazem przyspieszą wykonanie zabiegu pielęgnacyjnego.

Przede wszystkim przydadzą nam się ostre cążki do paznokci lub nożyczki do paznokci, pilnik do paznokci, polerka do paznokci. Ponadto będziemy potrzebować ręcznika, miski z ciepłą wodą, wacików kosmetycznych, drewnianego patyczka, oliwki, tarki lub pumeksu.

d48jc4n

Wykonując idealny pedicure, nie możemy również zapominać o bazie podkładowej, lakierze do paznokci w ulubionym kolorze oraz utwardzaczu do paznokci.

Domowy pedicure krok po kroku — szczegółowa instrukcja

Pedicure w domu rozpoczynamy od zmycia z paznokci pozostałości lakieru, jeśli malowałyśmy wcześniej pazurki. Następnym krokiem jest dokładne spiłowanie paznokci i nadanie im odpowiedniego kształtu.

Kobiety, które mają problem z wrastającymi paznokciami, powinny polerować paznokcie na prosto. Zamiast pilnika do zmiany kształtu możemy wykorzystać cążki lub nożyczki. Następnie polerką usuwamy zrogowacenia z paznokci.

Kolejnym krokiem jest usunięcie martwego naskórka z pięty. W tym celu do miski z ciepłą wodą dosypujemy sól lub inny detergent zmiękczający skórę dostępny na rynku, a następnie delikatnie trzemy stopy tarką lub pumeksem. W salonie kosmetycznym ten zabieg jest wykonywany za pomocą frezarki, którą możemy kupić na własny użytek. Jednak musimy uważać, by nie zranić się urządzeniem.

d48jc4n

Po peelingu wycieramy stopy ręcznikiem i przystępujemy do usuwania skórek, które zmiękczamy oliwką. Odsuwamy je drewnianym patyczkiem, a następnie wycinamy cążkami. Po tym etapie należy posmarować paznokcie oliwką.

Pozostało nam już tylko pomalowanie paznokci. Ten krok zaczynamy od przetarcia paznokci zmywaczem, a następnie nałożenie bazy. Możemy oddzielić paznokcie od siebie separatorem lub wacikami kosmetycznymi, aby palce nie stykały się ze sobą.

Potem dwa razy nakładamy lakier do paznokci, aby kolor dokładnie pokrył pazurki. Ostatnim krokiem jest pomalowanie paznokci utwardzaczem.

d48jc4n

Podziel się opinią

Share
d48jc4n
d48jc4n