Perfumy, które odzwierciedlą kobiecy charakter. Podpowiadamy, jak dobrze wybrać

Kobieca stylizacja to nie tylko ubiór czy fryzura, ale również perfumy. Wiele pań ma swój ulubiony zapach, którego nie zamieniłyby na żaden inny, reszta wciąż jest na etapie poszukiwań. By znaleźć coś dla siebie, trzeba poeksperymentować z różnymi aromatami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zapach powinien odzwierciedlać charakter kobiety
Zapach powinien odzwierciedlać charakter kobiety (iStock.com)
WP

Poniżej znajdziesz kilka interesujących kompozycji zapachowych. Wiele z nich to perfumy lub wody perfumowane, jednak interesujące nuty znajdziesz również w innych kosmetykach.

WP

Perfumy i wody perfumowane

Zanim zajmiesz się wyborem odpowiedniego zapachu, musisz zdecydować na której półce powinnaś szukać. Choć wszystkie flakony zwane są potocznie perfumami, to nazwa ta formalnie dotyczy bardzo intensywnych zapachów, w których stężenie olejków eterycznych sięga 40 proc. Możesz je poznać po bardzo mocnych aromatach, które utrzymują się na skórze przez wyjątkowo długi czas. Wyróżnikiem prawdziwych perfum jest również cena, koszt niewielkiego flakonu sięga średnio kilkuset złotych.

Wybór może być trudny 123RF.COM
Podziel się
WP

Większość kobiet wybiera bardziej popularne i przystępne cenowo wody perfumowane. Obecne w nich stężenie olejków zapachowych sięga 15 proc. co sprawia, że utrzymuje się na skórze przez kilka godzin i ma szansę w pełni się rozwinąć. Niezbyt wygórowana cena sprawia, że ten rodzaj jest najbardziej popularny wśród pań w każdym wieku.

Piramida nut aromatycznych

WP

By w pełni przekonać się do danego zapachu, należy obcować z nim przez kilka godzin. Przede wszystkim trzeba bowiem zdać sobie sprawę z tego, że aromat, który czujesz zaraz po otworzeniu flakonu to tylko jedna z trzech nut zapachowych, tak zwana nuta głowy. Jest wyczuwalny przez około pół godziny po spryskaniu skóry. Dominują w nim głównie lekkie zapachy kwiatowe lub owocowe, w innym przypadku mogłyby być zbyt ciężkie.

Warto przetestować perfumy na skórze Shutterstock.com
Podziel się

Po upływie tego czasu nuta głowy zmienia się w nutę serca. To bardziej trwała kompozycja, która może utrzymywać się w powietrzu do dwóch, trzech godzin. Wtedy delikatny zapach ustępuje miejsca kwiatowym woniom. Na każdym flakonie i etykiecie znaleźć możesz dominujące aromaty, które rozwiną się w kontakcie ze skórą. Decydujący wpływ na zapach całej kompozycji ma natomiast nuta bazy. Jest jednocześnie najcięższą ze wszystkich trzech, gdyż za trwałość odpowiadają intensywne składniki takie jak piżmo, ambra czy rozmaite żywice.

WP

Subtelna aromaterapia

W poszukiwaniu ulubionego zapachu nie musisz ograniczać się do perfum i wód perfumowanych. Interesujące aromaty znajdziesz również w kosmetykach. Najczęściej wybierane kompozycje zapachowe to przede wszystkim wonie kwiatowe, takie jak olejek różany lub bergamotka. Bardziej orientalne zapachy, takie jak ekstrakty z wanilii połączone ze słodką miodową nutą znajdziesz na przykład w perfumowanych mleczkach do ciała. Dopełnienie stanowią intensywne zapachy drzewne, na przykład głębokie i ostre aromaty żywicy obecne w niektórych żelach pod prysznic.

WP

Odpowiednio dobrane perfumy odzwierciedlają charakter osoby je noszącej. Wprawiają w dobry humor, ożywiają i wyostrzają zmysły lub odwrotnie, uspokajają i pozwalają się zrelaksować. Warto zadbać o to, by zawsze towarzyszył ci odpowiedni zapach.

Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP