Pierwsze Ogólnopolskie Spotkanie Kobiet za nami
W sobotę, 13 maja 2017 roku w warszawskim hotelu Sound Garden Hotel odbyło się Pierwsze Ogólnopolskie Spotkanie Kobiet. To był dzień pełen wrażeń, niespodzianek i praktycznej wiedzy prosto od ekspertów z dziedziny medycyny, psychologii oraz urody. Przygotowaliśmy specjalnie dla was krótką relację z tego wydarzenia. Zobaczcie, co tam się działo.
Takiego spotkania w Polsce jeszcze nie było! To wyjątkowe wydarzenie - zorganizowane we współpracy z portalem Wirtualna Polska - było doskonałą okazją do odkrycia tajników kobiecego ciała i umysłu. To tu pod jednym dachem kobiety spotkały wybitnych specjalistów w dziedzinie zdrowia, urody i psychologii. Prelegenci dostarczyli całe kompendium wiedzy z zakresu ginekologii estetycznej, chorób skóry i ich zapobiegania, antykoncepcji i seksu.
W rozmowie z WP Kobieta dr Gojdź podał zamysł tego spotkania. - Kobiety szukają mnóstwo informacji w doktorze Google'u, a tam wiesz przecież, że informacje nie są sprawdzone, czasem wręcz sprzeczne. Spotkanie miało na celu wyjście do tych kobiet z wiedzą w pigułce. Każda z tutaj zebranych pań uzyska odpowiedź na najbardziej nurtujące pytania z obszaru ginekologii, endokrynologii, onkologii, dermatologii i seksuologii. Tutaj mogą się wygadać, wypić dobrą kawę i zdobyć wiedzę w sprzyjających okolicznościach natury - podkreślił.
Kongres prowadzili dr n. med. Krzysztof Gojdź wybitny specjalista w dziedzinie medycyny estetycznej i Małgorzata Ohme psycholog i dziennikarka. Wśród prelegentów znaleźli się min. dr Magdalena Jagiełło – specjalista endokrynologii i chorób wewnętrznych, dr Mirosław Oczkoś – aktor, reżyser filmowy i telewizyjny, Ida Karpińska - założycielka organizacji "Kwiat Kobiecości", prof. Romuald Dębski – specjalista w zakresie położnictwa, ginekologii i endokrynologii, prof. Tomasz Paszkowski – Prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcji, mgr Adrianna Sobol – psychoonkolog i właścicielka Centrum Wsparcia Psychologicznego Ineo.
Program spotkania był podzielony na trzy główne bloki tematyczne: jak dbać o siebie nie tylko w gabinecie medycyny estetycznej, zdrowie oraz psychologia. Wykład inauguracyjny poprowadził dr Krzysztof Gojdź - estetyczny rewolucjonista od kilku lat zaangażowany w sprawy dotyczące nie tylko urody kobiet, ale również ich zdrowia. "Zatrzymać czas? Naturalnie!" – tak brzmiał temat jego wystąpienia. Założyciel sieci Holictic Clinic nie bez powodu skupił się właśnie na naturalności. To jego hasło przewodnie, którym na co dzień kieruje się w swojej pracy zawodowej.
Top 5 zabiegów medycyny estetycznej
Dr Gojdź przedstawił top 5 zabiegów medycyny estetycznej, które dokładnie omówił i zobrazował na zdjęciach efekty przed i po. Pierwszym z nich była fototerapia i laseroterapia skóry twarzy, które mają na celu poprawę elastyczności, redukcję pigmentacji, naczynek, porów i zmarszczek. Kolejny to mezoterapia witaminami, aminokwasami, kwasem hialuronowym oraz osoczem bogatopłytkowym skóry twarzy oraz głowy. Trzecim polecanym przez niego zabiegiem była redukcja zmarszczek toksyną botulinową i wypełnianie brakującej objętości kwasem hialuronowym. Następny to redukcja tkanki tłuszczowej, cellulitu – zabiegi na ciało, liposukcja. Jako ostatni podał kosmetologię medyczną – poprawę kondycji naskórka (pilingi, infuzja tlenowa).
Podczas wykładu podkreślił rolę umiaru w korzystaniu z zabiegów medycyny estetycznej. - Pamiętajcie najważniejsza pielęgnacja anti-aging zaczyna się nie w gabinetach medycyny estetycznej, ale w waszych domach. W dużej mierze to wy decydujecie o tym, na jak długo wasza skóra zachowa młody i piękny wygląd – tymi słowami podsumował swoje wystąpienie.
Jak mówić aby być zrozumianym?
Dr Mirosław Oczkoś w pozytywny i niezwykle przystępny sposób poruszył kwestię autoprezentacji, mowy ciała, budowy wizerunku i pracy nad głosem. Zwrócił uwagę na dwa filary dobrego mówienia w języku polskim i angielskim, tj. oddychanie i artykulacja. Nie zabrakło ćwiczeń praktycznych, sporej dawki humoru i żartów sytuacyjnych. - Jeżeli chodzi o zasób słownictwa i tak zwaną reprezentację poznawczą, kobiety są dużo przed mężczyznami – podsumował właściciel firmy doradczo-szkoleniowej "Oczkoś Perfect Image".
Profilaktyka zdrowia kobiet – "Wpadnij na przegląd do ginekologa"
Niezwykle inspirujący był również występ Idy Karpińskiej – założycielki organizacji "Kwiat Kobiecości". Pani Ida od 10 lat jest zaangażowana na rzecz profilaktyki i edukacji zdrowotnej z zakresu ginekologii onkologicznej. Po wygranej walce z nowotworem szyjki macicy, postanowiła poświęcić swoje życie prywatne i zawodowe walce kobiet. Jest inicjatorką i pomysłodawczynią dwóch prozdrowotnych ogólnopolskich kampanii społecznych "Piękna bo Zdrowa", która w tym roku ma swoją ósmą edycję oraz "Diagnostyka jajnika" – organizowana po raz trzeci.
- Gdybym nie badała się systematycznie to już by mnie tutaj nie było. Myślę, że my kobiety mamy lekki problem z ustaleniem priorytetów. Wszystkie inne rzeczy są dla nas ważne. Praca, życie, obiady, a siebie stawiamy na samym końcu tej długiej listy. Wiem jedno na pewno. Cytologia nie boli! Trwa 5 minut. Dłużej trwa rozebranie i ubranie się do badania, niż pobranie całego wymazu – podkreśliła Ida Karpińska.
- Raz do roku, na przykład w nasze urodziny, powinnyśmy zrobić sobie taki ogólny przegląd. "Wpadnij na przegląd do ginekologa" – tak brzmiało hasło naszej kampanii. USG piersi, cytologia, USG dopochwowe, badanie tarczycy. Raz do roku zróbmy sobie taki prezent dla zdrowia, życia. Odhaczamy i żyjemy dalej! – w ten sposób Prezes organizacji "Kwiat Kobiecości" zachęcała do profilaktyki i płynącej z niej korzyści.
Bezpłatne badanie cery
Spotkanie o kobietach i dla kobiet zgromadziło nie tylko wierne klientki Holistic Clinic, ale też wielbicielki osobowości jej organizatora dra Krzysztofa Gojdzia. Dziewczyny wymieniały się swoimi doświadczeniami związanymi z medycyną estetyczną, ale też snuły pytania, jakie chcą zadać guru estetycznemu. Doktor nie szczędził porad, chętnie pozował do zdjęć, komplementował i podobnie, jak w swoim wykładzie, podkreślał powściągliwość w korzystaniu z dobrodziejstw osiągnięć medycyny estetycznej.
Kobiety mogły bezpłatnie zbadać stan swojej cery i uzyskać porady związane z pielęgnacją danego typu skóry. W międzyczasie rozmawiały ze specjalistami o tym, jak zatrzymać młodość, zachować zdrowie i komfort życia. Oczywiście nie zabrakło też dyskusji o emocjach, modzie, seksie i relacjach.
Pierwsze, ale nie ostatnie
Mamy dobrą wiadomość dla pań, które nie mogły być w sobotę. Lekarz medycyny estetycznej przyznał, że sobotni kongres był pierwszym, ale nie ostatnim. W planach są kolejne tego typu imprezy pod patronatem zespołu Krzysztofa Gojdzia. - Panie w takich miastach jak Warszawa mają duże możliwości rozwoju i szybko mogą uzyskać pomoc, jeśli tylko chcą. Problem jest w tych mniejszych miejscowościach, gdzie brakuje specjalistów. I moim marzeniem jest właśnie pójść pod strzechę. Mam w planach spotkania właśnie w takich miejscach. Zadaniem mojego zespołu będzie edukacja i uświadamianie kobiet, jak mają dbać o siebie, o własne zdrowie – powiedział doktor.