Trwa ładowanie...
d2jv7kt

Pierwszy na świecie lookbook 3D stworzony przez Polaków

Czy możliwości w sposobie prezentowania mody już dawno uległy wyczerpaniu? W żadnym wypadku. Dowodem na to jest kolejna mobilna aplikacja, która ujrzała światło dzienne za sprawą polskiej marki Hector & Karger.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwszy na świecie lookbook 3D stworzony przez Polaków
(materiały prasowe)
d2jv7kt

Moda coraz częściej otwiera się na nowe technologie. Wśród aplikacji na smartfony mieliśmy okazję zapoznać się z takimi nowinkami jak wirtualna przymierzalnia czy modowa wersja słynnego programu Shazam o nazwie „Style Thief”(wspomniany odpowiednik muzycznej aplikacji pozwala nam rozpoznać markę konkretnego ubrania czy akcesorium).

Nie tak dawno swoją premierę miała kolejna ciekawa aplikacja o nazwie Tap2C, z którą mogliśmy się zapoznać przy okazji projektu RE_ALITY, autorstwa poznańskiego duetu Hector & Karger. Polscy projektanci mody stworzyli wyjątkowy lookbook kolekcji, umożliwiający prezentację sylwetek w 3D. Dzięki nowej aplikacji, możemy przyjrzeć się wszystkim detalom ubrań prezentowanych przez trójwymiarowe modelki.

(fot. materiały prasowe)

Jak wyglądała praca nad projektem?

d2jv7kt

- Zrobiliśmy sesję zdjęciową kolekcji w specjalnie skonstruowanej instalacji z ponad 80 aparatów, by w jednej sekundzie uwiecznić obraz, z którego stworzyliśmy sylwetki - mówi Mateusz Kaczorowski, producent projektu.

- Teraz każda kobieta oglądając klasyczne papierowe wydanie magazynu o modzie może "ożywić" klasyczną fotografię z gazety, modelkę ze zdjęcia za pomocą aplikacji w telefonie i zobaczyć sylwetkę z każdej strony - dodaje.

Lookbook polskiej marki w postaci interaktywnej wystawy można zobaczyć do 24 października podczas wydarzenia Art And Fashion Forum powered by Grażyna Kulczyk w poznańskim Starym Browarze.

Zobaczcie wideo i dowiedzcie się, na czym polega wyjątkowość projektu.

d2jv7kt

Podziel się opinią

Share
d2jv7kt
d2jv7kt