ModaPierwszy na świecie lookbook 3D stworzony przez Polaków

Pierwszy na świecie lookbook 3D stworzony przez Polaków

Pierwszy na świecie lookbook 3D stworzony przez Polaków
Źródło zdjęć: © materiały prasowe
Kamila Żyźniewska
20.10.2015 11:07, aktualizacja: 20.10.2015 12:00

Czy możliwości w sposobie prezentowania mody już dawno uległy wyczerpaniu? W żadnym wypadku. Dowodem na to jest kolejna mobilna aplikacja, która ujrzała światło dzienne za sprawą polskiej marki Hector & Karger.

Moda coraz częściej otwiera się na nowe technologie. Wśród aplikacji na smartfony mieliśmy okazję zapoznać się z takimi nowinkami jak wirtualna przymierzalnia czy modowa wersja słynnego programu Shazam o nazwie „Style Thief”(wspomniany odpowiednik muzycznej aplikacji pozwala nam rozpoznać markę konkretnego ubrania czy akcesorium).

Nie tak dawno swoją premierę miała kolejna ciekawa aplikacja o nazwie Tap2C, z którą mogliśmy się zapoznać przy okazji projektu RE_ALITY, autorstwa poznańskiego duetu Hector & Karger. Polscy projektanci mody stworzyli wyjątkowy lookbook kolekcji, umożliwiający prezentację sylwetek w 3D. Dzięki nowej aplikacji, możemy przyjrzeć się wszystkim detalom ubrań prezentowanych przez trójwymiarowe modelki.

Jak wyglądała praca nad projektem?

- Zrobiliśmy sesję zdjęciową kolekcji w specjalnie skonstruowanej instalacji z ponad 80 aparatów, by w jednej sekundzie uwiecznić obraz, z którego stworzyliśmy sylwetki - mówi Mateusz Kaczorowski, producent projektu.

- Teraz każda kobieta oglądając klasyczne papierowe wydanie magazynu o modzie może "ożywić" klasyczną fotografię z gazety, modelkę ze zdjęcia za pomocą aplikacji w telefonie i zobaczyć sylwetkę z każdej strony - dodaje.

Lookbook polskiej marki w postaci interaktywnej wystawy można zobaczyć do 24 października podczas wydarzenia Art And Fashion Forum powered by Grażyna Kulczyk w poznańskim Starym Browarze.

Zobaczcie wideo i dowiedzcie się, na czym polega wyjątkowość projektu.