Planujesz zakup oczyszczacza powietrza do domu? Poznaj najważniejsze parametry tych urządzeń

Planujesz zakup oczyszczacza powietrza do domu? Poznaj najważniejsze parametry tych urządzeń

Planujesz zakup oczyszczacza powietrza do domu? Poznaj najważniejsze parametry tych urządzeń
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
03.12.2019 14:48

Prognozy dotyczące wyeliminowania efektu smogu w powietrzu, nie są w Polsce najlepsze. Niestety wciąż nie nadążamy za rozwojem ekologicznym państw zachodnich i niechętnie korzystamy z alternatywnych źródeł ogrzewania. Powodem takiej sytuacji w naszym kraju jest nie tylko brak wiedzy, ale również odpowiednich funduszy. Czy jest szansa, na oddychanie świeżym powietrzem? Eksperci odpowiadają, że tak: w domu i z odpowiednim oczyszczaczem.

Nie ma większych nadziei, że kolejny sezon jesienno-zimowy, przebiegnie w Polsce bez obawy o niską jakość wdychanego powietrza. Niestety nie pomógł ani program rządowy, ani apele dotyczące akcji antysmogowej. Jeśli sytuacja tak złej jakości powietrza nie poprawi się, przez najbliższe lata, to możemy być pewni, że coraz większa część społeczeństwa będzie odczuwała nieprzyjemne dolegliwości alergiczne, osłabienie organizmu w okresach przejściowych, a także inne konsekwencje zdrowotne.

Co ważne, zła jakość wdychanego powietrza nie dotyczy już tylko dużych aglomeracji. Złe parametry odczuwają mieszkańcy niemal wszystkich miast w Polsce. Bo, co ciekawe, źródłem zanieczyszczeń wcale nie są duże fabryki, a gospodarstwa domowe oraz ruch komunikacyjny. Polska jest jednym z krajów Unii Europejskiej, w którym ciągle powiększa się liczba samochodów i to niestety starych. Średni wiek auta w Polsce to dwanaście lat. Starsze modele nie są tak ekologiczne, jak nowe auta. To niestety fakt, który weryfikują różne raporty.

Obraz
© Materiały prasowe

W jaki sposób możemy zapewnić sobie zdrowe oddychanie?

Niestety nie mamy wpływu na jakość powietrza na zewnątrz. Oczywiście warto stosować się do ekologicznych rozwiązań oraz apeli rządowych, ale zmiany, które wprowadzimy, wciąż będą dotyczyć tylko naszego gospodarstwa. To, czy sąsiad będzie palił w piecu śmieciami, niestety zależy już tylko od niego.

O ile nie mamy większego wpływu na to, czy inni przestrzegają zasad antysmogowych, o tyle w swoim domu możemy zadbać o wyeliminowanie zanieczyszczeń. Urządzeniem, w które można wyposażyć swój dom, będzie oczyszczacz. Na jaki model zwrócić uwagę?

Obraz
© Materiały prasowe

Domowy oczyszczacz powietrza – jaki model kupić?

Jednym z chętniej proponowanych oraz kupowanych oczyszczaczy powietrza będą modele Sharp z technologią Plasmacluster. Dzięki niej, powietrze w domu zostaje oczyszczone z niebezpiecznych alergenów, grzybów, pleśni, a także innych zanieczyszczeń. Urządzenie można nazwać wielofunkcyjnym, ponieważ oprócz opcji pozwalającej na zdrowe oddychanie pomaga również regulować wilgotność powietrza. Warto pamiętać, że średnia wartość dla tego parametru powinna oscylować przez cały rok na poziomie 40-60%. W okresie grzewczym ten parametr znacznie spada, a powietrze jest suche. Konsekwencją takiego stanu rzeczy, jest spadek odporności, przesuszona skóra, czy natężone osiadanie kurzu na meblach, czy tkaninach.

Uwaga: Technologia Plasmacluster generuje jony, które po oczyszczeniu powietrza, zamieniają się w wodę. W ten sposób udaje się zachować balans energetyczny powietrza oraz wyeliminować konsekwencje elektrosmogu.

Jeśli chcesz kupić dobry oczyszczacz powietrza Sharp to upewnij się, że posiada wszystkie wspomniane powyżej funkcje oraz filtr HEPA, który usuwa nawet 99% drobin kurzu i pomaga pochłaniać nieprzyjemne zapachy.

Oczyszczacz powinien również działać cicho, a dodatkowo dobrze, by posiadał w swoich funkcjach tryb nocny. Przy sporej redukcji szumu, będziemy mogli spokojnie wykonywać codzienne obowiązki bez rozpraszania uwagi.

Jeśli chcesz oddychać czystym powietrzem w domu i nie być narażonym na alergie to zobacz oczyszczacz w ofercie sklepu MediaMarkt i zapytaj doradcę o jego funkcje.

Źródło artykułu:Materiał Partnera
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także