Trwa ładowanie...
ycipk-2qbrlz

Pluskwy w hotelu. Przed powrotem do domu sprawdź pościel

Z wakacyjnego wyjazdu możesz wrócić nie tylko ze wspaniałymi wspomnieniami, ale też kilkoma nieproszonymi gośćmi, których wolałabyś nie oglądać w swoim domu. Zanim wymeldujesz się z hotelu lub motelu, sprawdź dokładnie cały pokój.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
close up of messy bedding sheets and pillow
close up of messy bedding sheets and pillow (123RF)
ycipk-2qbrlz

Pluskwy - obecność w hotelach

W badaniu przeprowadzonym przez Uniwersytet w Kalifornii, opierającym się na działalności deratyzatorów, wykazano, że w ponad 75 proc. hoteli i moteli znajdują się pluskwy. Na nasze nieszczęście, przeniesienie ich z miejsca na miejsce i zagnieżdżenie we własnym domu wcale nie jest trudne. Te małe insekty chowają się w szczelinach bagażu, kieszeniach ubrań, naszych włosach i wszelkich możliwych zakamarkach. Istnieją jednak sposoby, żeby upewnić się, że pokój jest wolny do tych małych szkodników.

Jak sprawdzić, czy w pokoju są pluskwy?

ycipk-2qbrlz

Zbadajmy wszystkie małe i ciemne miejsca, marszczenia w obiciach na fotelach i sofach, pościel, materac na łóżku i dywan. Jeśli występują na nich ciemne plamy, to powinno nas zaniepokoić.

Kiedy zostawiamy swój bagaż na dywanie albo wykładzinie hotelowej, praktycznie zapraszamy do niego pluskwy. Zamiast tego włóżmy go do szafy albo trzymajmy nieco wyżej. To utrudni insektom dotarcie do niego.

Po powrocie z wakacji od razu rozpakuj walizkę i wypierz jej zawartość. Wystarczy 30 minut prania w temperaturze powyżej 40 stopni, żeby skutecznie pozbyć się pluskiew. A walizka? Umyjmy ją środkami do dezynfekcji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2qbrlz

Zobacz też: Podejrzewasz, że masz pluskwy? Oto 3 zapachy, które zdradzą prawdę

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2qbrlz

ycipk-2qbrlz
ycipk-2qbrlz