Trwa ładowanie...
d3s8oya

Pluskwy w hotelu. Przed powrotem do domu sprawdź pościel

Z wakacyjnego wyjazdu możesz wrócić nie tylko ze wspaniałymi wspomnieniami, ale też kilkoma nieproszonymi gośćmi, których wolałabyś nie oglądać w swoim domu. Zanim wymeldujesz się z hotelu lub motelu, sprawdź dokładnie cały pokój.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
close up of messy bedding sheets and pillow
close up of messy bedding sheets and pillow (123RF)
d3s8oya

Pluskwy - obecność w hotelach

W badaniu przeprowadzonym przez Uniwersytet w Kalifornii, opierającym się na działalności deratyzatorów, wykazano, że w ponad 75 proc. hoteli i moteli znajdują się pluskwy. Na nasze nieszczęście, przeniesienie ich z miejsca na miejsce i zagnieżdżenie we własnym domu wcale nie jest trudne. Te małe insekty chowają się w szczelinach bagażu, kieszeniach ubrań, naszych włosach i wszelkich możliwych zakamarkach. Istnieją jednak sposoby, żeby upewnić się, że pokój jest wolny do tych małych szkodników.

Jak sprawdzić, czy w pokoju są pluskwy?

Zbadajmy wszystkie małe i ciemne miejsca, marszczenia w obiciach na fotelach i sofach, pościel, materac na łóżku i dywan. Jeśli występują na nich ciemne plamy, to powinno nas zaniepokoić.

d3s8oya

Kiedy zostawiamy swój bagaż na dywanie albo wykładzinie hotelowej, praktycznie zapraszamy do niego pluskwy. Zamiast tego włóżmy go do szafy albo trzymajmy nieco wyżej. To utrudni insektom dotarcie do niego.

Po powrocie z wakacji od razu rozpakuj walizkę i wypierz jej zawartość. Wystarczy 30 minut prania w temperaturze powyżej 40 stopni, żeby skutecznie pozbyć się pluskiew. A walizka? Umyjmy ją środkami do dezynfekcji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Podejrzewasz, że masz pluskwy? Oto 3 zapachy, które zdradzą prawdę

d3s8oya

Podziel się opinią

Share

d3s8oya

d3s8oya