Blisko ludziPodróż przez świat obrączek

Podróż przez świat obrączek

Do wyboru? Tak! Modne są zarówno te tradycyjne jak i te nowoczesne. Do koloru? Stanowczo tak! Królują różnobarwne kruszce, kolorowe kamienie i drewniane akcenty. Granicę wyznacza tylko wyobraźnia Młodej Pary.

Podróż przez świat obrączek
Źródło zdjęć: © 123RF.COM

13.08.2017 09:44

Obrączki ślubne są symbolem trwałości uczucia wiążącego Młodą Parę. Odgrywają ważną rolę nie tylko w dniu ślubu, ale stają się także świadkami budowania wspólnej przyszłości nowożeńców. To biżuteria, która pozostaje blisko serca na wiele długich lat i właśnie dlatego powinna zachwycać i odzwierciedlać styl właścicieli.

Obrączki należące do naszych dziadków były proste i klasyczne. Najczęściej wykonane z żółtego złota, pozbawione udziwnień i dodatkowych ozdób. Choć nadal cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony Młodych Par, po piętach depcze im bogata oferta wyrobów zróżnicowanych zarówno pod względem kolorystyki, kształtu, jak i tworzywa, z jakiego zostały wykonane. Wybór obrączek to ważna decyzja, dlatego warto się upewnić, że narzeczeni zdecydują się na modele w pełni oddające ich charakter i osobowość.

Obraz
© 123RF.COM

Obrączki z duszą
Jubilerzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom narzeczonych i proponują nowe formy współpracy, od etapu projektowania po końcową realizację projektu. Obrączki same w sobie mają wymiar symboliczny, jednak kiedy zostaną wykonane własnoręcznie, zyskają unikalną wartość. Młoda Para w warsztacie złotniczym może omówić, zaprojektować oraz samodzielnie zrealizować wymarzone obrączki. Nad pracą czuwa doświadczony artysta złotnik, który w razie potrzeby doradza i koryguje poszczególne etapy prac. Celem jest stworzenie obrączek zindywidualizowanych, które będą w pełni odzwierciedlać pragnienia i marzenia Młodej Pary. To propozycja idealna dla tych, którzy lubią się wyróżniać.

Współcześnie obrączka ślubna może być nie tylko symbolem, ale także nowoczesnym gadżetem. Dzięki wbudowanym czujnikom można poczuć, a nawet zobaczyć rytm bicia serca naszego partnera. Obrączkę wystarczy dotknąć i już po chwili pierścionek podświetli się, a w aplikacji wgranej na smartfonie będzie można odczytać puls ukochanej osoby. Jest to gadżet idealny dla par, które naprawdę nie mogą bez siebie żyć i pragną pozostać w ciągłym, bezpośrednim kontakcie.

Śmiałe Matching Tatoo
Alternatywę dla tradycyjnych obrączek może stanowić projekt Matching Tatoo. To pasujące do siebie tatuaże, które zakochani wykonują na serdecznym palcu lub w zupełnie innym miejscu na swoim ciele. Wzór jest dobierany indywidulanie, jego ostateczny kształt zależy tylko od preferencji i wyobraźni Młodej Pary. Matching Tatoo mogą funkcjonować razem, ale również osobno. Często są to motywy będące symbolem, nieoczywistym i tajemniczym, rozumianym tylko przez Młodą Parę. Inicjały, data ślubu lub grafiki bliskie ich sercu. Takiej obrączki z pewnością nie zgubimy! Matching Tatoo to rozwiązanie dla par, które cechuje duża kreatywność oraz oryginalność.

Obraz
© Pinterest

Zainspirowane naturą
Pary poszukujące rozwiązań ekologicznych i nietuzinkowych powinny zwrócić uwagę na popularne w ostatnim czasie obrączki wykonane z drewna. Efekt naturalnego piękna zamkniętego w klasycznym okręgu uzyskuje się dzięki specjalnej metodzie gięcia drewna na gorąco. Opcją pośrednią, łączącą klasykę z duchem eko, mogą okazać się obrączki wykonane z metali szlachetnych i inkrustowane drewnem. Podstawę tradycyjnie stanowi złoto, platyna, tytan czy pallad, a na nie nanoszone są drewniane elementy wykonane z hebanu lub palisandru. Takie połączenie materiałów może zostać dodatkowo wzbogacone obecnością dowolnych kamieni szlachetnych.

Obraz
© whiteday.pl

Bez względu na to, czy Młoda Para pozostanie wierna klasyce, czy zdecyduje się na ekstrawaganckie obrączki, to ich wybieranie lub projektowanie powinno ekscytować i sprawiać mnóstwo radości. To biżuteria, która stanie się wysmakowaną pamiątką miłości dzielonej przez nowożeńców przez wiele kolejnych lat.

Obraz
© Magazyn Wesele
Źródło artykułu:Magazyn Wesele
weseleobrączkitrendy ślubne
Zobacz także
Komentarze (1)