ModaPółfinał konkursu Fashion Designer Awards. Jury wybrało 30 młodych projektantów

Półfinał konkursu Fashion Designer Awards. Jury wybrało 30 młodych projektantów

Półfinał konkursu Fashion Designer Awards. Jury wybrało 30 młodych projektantów
Źródło zdjęć: © materiały prasowe
24.02.2016 12:05, aktualizacja: 26.02.2016 09:54

Dnia 22.02.2016 w H15 Boutique Hotel odbyły się pierwsze obrady jury 8. edycji Fashion Designer Awards. Jurorzy konkursu m.in.: Marieta Żukowska, Joanna Horodyńska, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Michał Szulc, Agnieszka Maciejak, duet Bizuu, z wielkim zaangażowaniem oglądali, podziwiali i selekcjonowali nadesłane prace.

Dnia 22.02.2016 w H15 Boutique Hotel odbyły się pierwsze obrady jury 8. edycji Fashion Designer Awards. Jurorzy konkursu m.in.: Marieta Żukowska, Joanna Horodyńska, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Michał Szulc, Agnieszka Maciejak, duet Bizuu, z wielkim zaangażowaniem oglądali, podziwiali i selekcjonowali nadesłane prace.

Po głosowaniu i zliczeniu punktacji wyłoniono grupę 30 młodych designerów, którzy najtrafniej odpowiedzieli na temat 8 edycji FDA - Tribute to Colors. Spośród nich tylko 20 będzie miało szansę zaprezentować dwie odszyte sylwetki na II obradach jury i dostać się do półfinału, który odbędzie się już 9 kwietnia w Galerii Mokotów w Warszawie.

Fashion Designer Awards to czołowy konkurs młodej mody organizowany od 2008 roku przez Joannę Sokołowską- Pronobis. W tym roku motywem przewodnim jest TRIBUTE TO COLORS, dlatego główną rolę w kolekcjach debiutantów odgrywał kolor. Młodzi projektanci podeszli do tematu bez żadnej dozy nieśmiałości. Wyraziste printy, mocne kolory, jak również pastele, niebanalne faktury tkanin i wysokiej jakości dodatki - to wszystko mogliśmy podziwiać w pracach konkursowych. Jurorzy tej edycji bardzo chwalili przygotowanie moodboardów, jako element pracy twórczej nad kolekcją.

Do grona jurorów w 8 edycji dołączyła blogerka Macademian Girl, - „ Być częścią odkrywania młodych talentów polskiej mody, to wielka radość i zaszczyt jednocześnie. Myślę, że każdemu z członków jury serce rośnie przy przeglądaniu zgłoszeń, bo widać, że Polska nie ma się czego wstydzić - kreatywnością nie ustępujemy innym narodom, ale nie tylko talent decyduje o sukcesie projektanta. FDA ma za zadanie wyłowić z tłumu takie osoby, które posiadają jeszcze jeden pierwiastek niezbędny w tym zawodzie – determinacje” mówi Tamara Gonzales Perea.

Po raz pierwszy w gronie jurorów jest również projektant , ambasador kampanii 6ty zmysł projektanta Michał Szulc

“Miłym zaskoczeniem okazała się jednomyślność dość mocno rozbudowanego i zróżnicowanego Jury. Z przyjemnością oglądało się prace i teczki, w których widać niesamowitą dbałość nie tylko o sam projekt, ale również rysunek, zbudowanie karty kolorów i tkanin, czy sposób opowiadania o idei, którą w tym roku był kolor”, mówi Szulc.

Lista osób zakwalifikowanych do kolejnego etapu konkursu:

 1. Bartczak Jagoda - Gdańsk
 1. Bereza Małgorzata - Warszawa
 1. Brasse Magdalena - Kraków
 1. Fedak Nikola - Rzeszów
 1. Golec Natalia - Gdynia
 1. Gołaszewska Ewa -Otwock
 1. Gorczycki Marcin - Warszawa
 1. Hnat Maja - Warszawa
 1. Janicka Julia - Warszawa
 1. Kalicka Katarzyna - Warszawa
 1. Kołodziejski Hubert - Rokitno
 1. Kopeć Anna - Warszawa
 1. Król Karolina - Warszawa
 1. Kula Sophie - Warszawa
 1. Lemańska Monika - Bydgoszcz
 1. Majka Kamila – Zielona Góra
 1. Marchewka Roman - Wrocław
 1. Mederska Ewelina - Bolesławiec
 1. Mrozek Szymon, Pospieszyńska Marta - Poznań
 1. Murzyn Anna - Zakopane
 1. Pogdórska Dominika, Nowak Wiktoria - Łódź
 1. Popiel Magdalena – Wólka Kosowska
 1. Poraziński Dustin - Warszawa
 1. Przybylska Anna, Buczkowska Karolina - Szczecin
 1. Redo Maciej - Kraków
 1. Skowron Laura - Szczecin
 1. Stys Blanka - Kraków
 1. Syczyńska Dominika - Gliwice
 1. Woszkowska Alicja - Rybnik
 1. Wojtaszek Antonia - Poznań

Wybrane osoby są coraz bliżej wygrania nagród w 8 edycji FDA, czeka na nich m.in. staż zagraniczny, 15 tysięcy złotych i stypendia naukowe od MSKPU, wykonanie makijaży AVON do sesji look bookowej lub wizerunkowej , wyjazd na Premier Vision do Paryża od Whirlpool oraz staż w Atelier Bizuu.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także