Trwa ładowanie...

Pomaganie jest pyszne. Słodka inicjatywa na rzecz dzieci

Chęci niesienia pomocy nie trzeba wyjaśniać, zazwyczaj jest ona nieumotywowana. Często jednak pomaganie uruchamiane jest przez konkretny impuls. W przypadku akcji charytatywnej RogaLOVE, jej twórców pchnął do tego widok dziecka, specyficzny widok.

Share
Pomaganie jest pyszne. Słodka inicjatywa na rzecz dzieciŹródło: PAP
d1m8fjn

"To był uśmiech dziecka podłączonego do skomplikowanej aparatury i wpatrzonego w zatroskane oczy rodziców. To była świadomość, że ten malutki słodziak zamiast cieszyć się radosnym dzieciństwem i ciepłem własnego domu, walczy ze śmiertelną chorobą z każdej strony otoczony surową szpitalną atmosferą” – wyjaśniają inicjatorzy akcji w odpowiedzi na pytanie o RogaLOVE.

Celem inicjatywy jest budowa i wyposażenie w niezbędny sprzęt medyczny nowego budynku Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM w Poznaniu. Zajmie się tym Dzieciaki Chojraki-Stowarzyszenie Rozwoju Transplantacji Szpiku i Onkologii Dziecięcej, które już od 19 lat wspiera placówkę. Za sprawne przeprowadzenie akcji odpowiadają: sklep E-Torty.pl, operator płatności PayU, serwis społecznościowy Wykop.pl oraz platforma logistyczna Bliskapaczka.pl.

Pomoc polega na kupieniu cegiełek w postaci poznańskich rogali świętomarcińskich. Całkowity dochód z ich sprzedaży przekazany będzie stowarzyszeniu Dzieciaki-Chojraki. Słodkości zamówisz pod adresem: e-torty.pl/rogalove. Jeśli dbasz o sylwetkę, nie ma problemu – możesz zamówić wypieki komuś innemu, dołączając do tego liścik. Lub po prostu bez okazji wpłacić darowiznę na: dzieciakichojraki.pl.

Nazwa akcji nawiązuje do XIX-wiecznej legendy rogali świętomarcińskich, które to były odpowiedzią na apel księdza, by wierni zrobili coś dla potrzebujących. A że było to w Dniu Świętego Marcina, a do tego w parafii tegoż patrona, nazwano je właśnie jego imieniem. Od tamtej pory wypiek z Poznania towarzyszy Świętu Niepodległości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1m8fjn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m8fjn
d1m8fjn