Trwa ładowanie...
dgxwfnt

Poznaj otyłą instruktorkę fitness, która dowodzi, że rozmiar nie stanowi bariery w byciu aktywnym

W nowym dokumencie BBC3: Naga prawda: Otyłość, mężczyźni i kobiety wypowiadali się o dyskryminacji z powodu swojej wagi, która spotyka ich na co dzień.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kat nie wygląda jak typowa instruktorka fitness.
Kat nie wygląda jak typowa instruktorka fitness. (Screenshot BBC3)
dgxwfnt

34-latka Kat pracuje jako instruktorka fitness. Zaszła w ciążę w wieku 16 lat. Po tym, jak jej chłopak porzucił wtedy ją i ich nienarodzone dziecko, nawiązała bardzo niezdrową relację z jedzeniem. Przytyła z rozmiaru M do rozmiaru XXXL, a to wszystko w ciągu zaledwie sześciu tygodni.

Zobacz też: Niesamowita metamorfoza. Schudła 92 kg w rok

"To było niebezpieczne i czułam się komfortowo, ponieważ jestem bardzo niska. Moje ciało zmieniło się tak drastycznie, że nawet nie rozpoznałabym siebie w lustrze." – powiedziała Kat.
Później przez wiele lat walczyła o swoją pewność siebie, ujawniając, jak w przeszłości głodowała, przyjmowała tabletki odchudzające i prawie wylądowała na krawędzi bulimii.

dgxwfnt

Teraz regularnie spotyka się z uprzedzeniami z powodu swojej wagi, szczególnie w transporcie publicznym. Dodaje, że wiele osądów, na które się natknęła, pije do jej własnych zajęć fitnessowych: "Ludzie wchodzą i rozglądają się, żeby dowiedzieć się, kto jest instruktorem. Patrzą na mnie i słyszę tylko ”och". Tylko dlatego, że jestem dużą dziewczynką, nie oznacza, że nie mogę być aktywna i nie oznacza, że masz prawo mnie osądzać na podstawie tego, jak wyglądam".

Z medycznego punktu widzenia, otyłość można zdefiniować, gdy posiadane BMI wynosi 30 do 39,9. "Zdrową wagę" definiuje BMI między 18,5 a 24,9.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dgxwfnt

Podziel się opinią

Share

dgxwfnt

dgxwfnt