Premier Kanady Justin Trudeau rozstaje się z żoną. Byli małżeństwem 18 lat

Premier Kanady Justin Trudeau rozstaje się z żoną. Byli małżeństwem 18 lat

Trudeau i jego żona rozwodzą się po 18 latach małżeństwa
Trudeau i jego żona rozwodzą się po 18 latach małżeństwa
Źródło zdjęć: © East News | DAVID PARRY
02.08.2023 19:45, aktualizacja: 02.08.2023 20:22

Justin Trudeau i jego żona Sophie Gregoire, po 18 latach zdecydowali o rozstaniu. W mediach społecznościowych kanadyjskiego premiera pojawiło się oświadczenie, w którym poinformował, że decyzja o separacji została podjęta po wielu trudnych rozmowach.

Informacja pojawiła się m.in. na instagramowym koncie kanadyjskiego premiera. "Cześć wszystkim, Sophie i ja chcielibyśmy podzielić się faktem, że po wielu poważnych i trudnych rozmowach podjęliśmy decyzję o separacji" - napisał w oświadczeniu Trudeau.

"Pozostajemy bliską rodziną, pełną miłości i szacunku do siebie nawzajem oraz do wszystkiego, co zbudowaliśmy i będziemy budować" - dodał. Poprosił też o uszanowanie prywatności rodziny.

Informacja biura premiera

Komunikat w tej spawie wydało także biuro kanadyjskiego premiera. "Pracowali nad tym, aby wszystkie prawne i etyczne kroki związane z ich decyzją o separacji zostały podjęte i będą to robić dalej" - przekazano.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W oświadczeniu poinformowano też, że para planuje współpracować, by wspólnie i w miłości wychowywać swoje dzieci, a w przyszłym tygodniu zamierzają całą rodziną wyjechać na wakacje.

Rozstanie po 18 latach małżeństwa

Justin Trudeau i Sophie Grégoire pobrali się 28 maja 2005 roku. Para doczekała się trójki dzieci: 15-letniego Xaviera, 14-letniej Elli-Grace i 9-letniego Hadriena. W przeszłości kobieta była prezenterką telewizyjną. Aktywnie wspierała też karierę męża, angażując się w jego kampanie wyborcze i towarzysząc mu w służbowych spotkaniach i podróżach.

Ojciec Justina Trudeau — Pierre — także był premierem Kanady. Najpierw sprawował ten urząd od 20 kwietnia 1968 roku do 3 czerwca 1979, a później od 3 marca 1980 do 30 czerwca 1984. Co ciekawe — Justin Trudeau jest drugim w historii Kanady premierem, który rozstaje się ze swoją żoną. Pierwszym był... jego ojciec.

Jeszcze w kwietniu kanadyjski premier zamieścił na Instagramie fotografię z żoną z okazji jej urodzin. "Nie ma nikogo, kogo wolałabym mieć u boku" - pisał, wyznając jej miłość. Para pojawiła się też wspólnie na początku maja na koronacji Karola III w Londynie.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta