Qaqwqwrqw

Prezent na ostatnią chwilę. Sprawdzony upominek na Dzień Matki

Dzień Matki coraz bliżej, a jeśli nie masz jeszcze pomysłu na prezent, warto zastanowić się nad praktycznym podarunkiem, który nie będzie zalegać na dnie szafki. Sprawdź pięć pomysłów na użyteczny podarunek, który przypadnie do gustu wszystkim domownikom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Doskonałe prezenty na Dzień Matki
Doskonałe prezenty na Dzień Matki (Shutterstock.com)
Qaqwqwrqw

Warto postawić na sprzęt gospodarstwa domowego, który w niskiej cenie oferuje szereg przydatnych funkcji. Przejrzyj prezentowe pewniki, które z pewnością przydadzą się w domu.

Odkurzacz automatyczny

Dobrym pomysłem na prezent jest sprzęt, który odciąży domowników od najbardziej uciążliwych czynności. Jedną z nich jest bez wątpienia sprzątanie. Zamiast pełnowymiarowego odkurzacza można zdecydować się na niewielki dysk, który wyczyści całe mieszkanie bez pomocy. Odkurzacze automatyczne, bo o nich mowa, pozwolą utrzymać czystość w mieszkaniu, a urządzenia wyposażone w funkcje mopa zetrą podłogę na sucho i na mokro.

Urządzenie po włączeniu tworzy wirtualną mapę dostępnych pomieszczeń i samodzielnie planuje trasę, która ma na celu wyczyszczenie całej podłogi. Sprzęt jest przy tym całkiem samowystarczalny, po wyczerpaniu baterii odkurzacz sam wraca do "bazy", by się naładować. W dodatku wbudowany programator pozwoli na ustalenie tygodniowego trybu pracy. Urządzenie może więc zacząć odkurzać dom tak, by po powrocie z pracy podłogi lśniły.

iStock.com
Podziel się

Ekspres ciśnieniowy

Wielbicielki kawy z pewnością zainteresuje dobrej jakości ekspres, który będzie w stanie przygotować aromatyczny napar. Jeżeli twoja mama nie wyobraża sobie poranka bez małej czarnej, warto wybrać ekspres kolbowy. Dodatkowa dysza spieniająca mleko pozwoli przygotować bardziej zaawansowane napoje, trzeba jednak pamiętać, że używanie takiego sprzętu wymaga nieco wprawy.

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na ciśnienie, które oferuje urządzenie. Do przygotowania dobrej kawy absolutnym minimum jest 9 barów, chociaż amatorzy espresso powinni zdecydować się na urządzenie oferujące nawet 15 barów. Przy odrobinie szczęścia znajdziesz odpowiedni model w atrakcyjnej cenie.

Blender kielichowy

Urządzenie do szybkiego miksowania składników jest niezastąpionym pomocnikiem każdej osoby, która uwielbia gotować. Dodatkowe końcówki w postaci rozdrabniacza lub mieszadeł do ubijania czy miksowania pomogą w przygotowywaniu koktajlów, ciast oraz musów. Bardziej zaawansowane modele dają ci do dyspozycji rozmaite programy automatyczne, które ułatwią przygotowywanie mniej standardowych smakołyków, na przykład masła orzechowego.

Robot planetarny

To urządzenie przyda się szczególnie osobom, które uwielbiają piec. Pozwolą na przygotowanie zarówno ciast na torty i desery, jak i – przy pomocy dodatkowego haka – ciężkiego ciasta na pizzę lub chleb. W przeciwieństwie do miksera, nie trzeba cały czas śledzić postępów przygotowywania, wystarczy wsypać wszystkie składniki, włączyć urządzenie, a specjalne mieszadła obracające się zarówno wokół własnej osi, jak i wokół misy załatwią sprawę za ciebie. W dodatku rozmaite przystawki zmieniają robot planetarny w prawdziwie wszechstronną maszynę. Z jej pomocą możesz na przykład mielić mięso, przygotować domowy makaron czy nawet wycisnąć sok z owoców.

Wyciskarka wolnoobrotowa

Urządzenie do przygotowywania soków z pewnością przyda się osobom, które chcą cieszyć się gęstym i pełnym witamin sokiem z delikatnym miąższem. W przeciwieństwie do klasycznej sokowirówki wyciskarka nie posiada wbudowanych ostrzy, zamiast tego dokładnie miażdży każdy wrzucony do niego składnik, a następnie przeciska miąższ przez zestaw sitek, które odprowadzają gotowy sok do pojemnika. To sprawia, że wyciskarka dokładnie miażdży wszystkie włókna, a wszelkie odpady są niemal całkowicie suche. Z drugiej strony sok jest bardziej gęsty i zawiera w sobie więcej cennych składników odżywczych.

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw