Przekręć tę śrubę w oknie. Szybko sobie podziękujesz

Jak ustawić okna w tryb zimowy?
Jak ustawić okna w tryb zimowy?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

29.10.2023 15:33, aktual.: 17.01.2024 15:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że okna można ustawić w tryb zimowy. Warto to zrobić, dzięki czemu w domu od razu zrobi się cieplej. Kontrola rozszczelnienia jest banalnie prosta, dlatego dobrze wykonać ją jak najszybciej.

Kiedy temperatura na zewnątrz spada, a pogoda zmienia się ze słonecznej na deszczową i ponurą, warto zadbać o swój komfort i ciepło w mieszkaniu. Bez wątpienia pomogą w tym ciepłe swetry czy grube skarpety. Jeśli zauważyłaś, że mimo zamkniętych okien w pokojach czuć chłód, sprawdź, czy okna są ustawione na tryb zimowy.

Jak zmienić tryb okien?

Jeśli chcesz, aby w mieszkaniu zrobiło się cieplej, koniecznie jest odpowiednie uszczelnienie okien. Okna z PCV mają swoje tryby, które należy regulować w zależności od pory roku. Dzięki temu w zimie rozszczelnienie jest mniejsze, a to sprawia, że chłodne powietrze nie przedostaje się z zewnątrz do mieszkania. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak sprawdzić, czy twoje okna mają tę opcję? Otwórz okno i spójrz na jego bok. Jeśli posiadasz nowsze okna, po ich otwarciu, na wewnętrznej stronie ramy powinnaś ujrzeć bolce, które rozstawione są w różnych odstępach.

Aby przestawić okno na tryb zimowy, konieczna jest zmiana ustawienia tych elementów. Gdy główny wskaźnik wskazuje na godzinę 9:00, oznacza to, że okna są w trybie zimowym, natomiast jeśli wskaźnik ustawiony jest na godzinę 3:00 - masz ustawiony tryb letni. 

Dlaczego warto zmienić tryb okien?

Zmiana trybu w oknach zajmuje tylko kilka chwil, a z pewnością sprawi, że skończy się narzekanie na chłód w mieszkaniu. Dodatkowym atutem zmiany trybu na zimowy jest mniejsza potrzeba ustawiania kaloryferów na najwyższy stopień, a to oznacza, że zmniejszą się rachunki za ogrzewanie.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (38)
Zobacz także