UrodaPrzełom OLAY w nocnej pielęgnacji skóry

Przełom OLAY w nocnej pielęgnacji skóry

Przełom OLAY w nocnej pielęgnacji skóry
Źródło zdjęć: © 123RF

27.08.2012 16:35, aktual.: 27.08.2012 16:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Która kobieta nie marzy o magicznym eliksirze młodości, który sprawiałby, że skóra wyglądałaby młodo i pięknie każdego dnia? Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, eksperci OLAY opracowali nowy Odmładzający Eliksir na Noc OLAY Regenerist – inteligentnie działający kosmetyk, który dostosowuje się do nocnych potrzeb skóry i zachodzących w niej procesów.

Która kobieta nie marzy o magicznym eliksirze młodości, który sprawiałby, że skóra wyglądałaby młodo i pięknie każdego dnia? Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, eksperci OLAY opracowali nowy Odmładzający Eliksir na Noc OLAY Regenerist – inteligentnie działający kosmetyk, który dostosowuje się do nocnych potrzeb skóry i zachodzących w niej procesów.

Dzięki innowacyjnej formule pomaga odnowić i ujędrnić skórę podczas snu już po tygodniu stosowania, odsuwając w czasie myślenie o inwazyjnych zabiegach kosmetycznych!
Nowoczesne kobiety poświęcają wiele czasu i energii w ciągu dnia, by utrzymać skórę w doskonałej formie. Innowacyjne kremy z filtrami UV, chroniące przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i nadające skórze promienny wygląd, regularne wizyty w gabinetach kosmetycznych to współczesne sposoby na zachowanie pięknego wyglądu za dnia. A jak wygląda wieczorna pielęgnacja?

Powszechnie wiadomo, że sen jest najlepszym kosmetykiem, ale kobiety od wieków starały się udoskonalić jego działanie, dbając o pielęgnację cery również nocą. Już starożytne Rzymianki używały oliwy z oliwek, by nawilżyć skórę i zapobiegać pojawianiu się zmarszczek. Dziś, ponad 75% kobiet sięga po nocne kremy. Jednak większość dostępnych kosmetyków na noc to zwykle tylko bogatsze w substancje aktywne odpowiedniki produktów na dzień, które, jak dowodzą badania, nie dają w pełni zadowalających rezultatów, ponieważ nie dostosowują się do unikalnych, nocnych potrzeb skóry.

Chronokosmetyka – odpowiedź na nocne potrzeby skóry

Najnowsze odkrycia w kosmetologii dowodzą, że aby nocna pielęgnacja skóry była efektywna, nie wystarczy w kosmetyku na noc zwiększyć ilość składników aktywnych dostarczanych skórze w ciągu dnia. Nocą skóra funkcjonuje bowiem inaczej i ma w związku z tym odmienne potrzeby. Do zrozumienia tego przyczyniła się m.in. chronokosmetyka, badająca wpływ działania zegara biologicznego na potrzeby skóry. Pomogła ona dokładnie poznać, jak zmieniające się w ciągu doby czynności biologiczne organizmu, m. in. dotyczące procesu przemiany materii, pracy gruczołów czy zmian temperatury ciała, oddziałują na nocne funkcjonowanie skóry i na podstawie tego opracować optymalne formuły kosmetyków, które odpowiadałyby na nocne potrzeby skóry:

- Przede wszystkim, nocą skóra regeneruje się najintensywniej. Naukowcy obliczyli, że między północą a godziną 6 nad ranem komórki dzielą się nawet dziesięciokrotnie szybciej niż w ciągu dnia, a cyrkulacja krwi i zawartość aminokwasów wzrasta do 50%, co wpływa na zwiększoną odnowę tkanek. Dlatego wieczorna pielęgnacja powinna wspomóc tę odbudowę.
- Ponadto, w trakcie snu ulega osłabieniu funkcja bariery ochronnej skóry, co sprawia, że skóra lepiej przyjmuje składniki aktywne. Badania dowiodły, że wieczorna aplikacja kremów pielęgnacyjnych może znacznie efektywniej wygładzać powierzchnię skóry i nadać jej promienny wygląd, niż ta sama czynność wykonana rano.
- Z drugiej strony, nocą z uwagi na przepuszczalność bariery ochronnej, aż o połowę może się zwiększać przeznaskórkowa utrata wody, co przyczynia się do tego, że skóra szybciej traci naturalne nawilżenie. Ta „ucieczka” wody dotyczy skóry całego ciała, ale na twarzy jest najbardziej intensywna. Proces ten nazwany w skrócie TEWL (transepidermal water loss) jest niezbędny dla normalnego funkcjonowania skóry i istotnie wpływa na jej strukturę. Dlatego, aby zapobiec odwodnieniu skóry i zredukować widoczność zmarszczek, nocny kosmetyk powinien szczególnie dbać o jej intensywne nawilżenie.
- Z kolei zmniejszona zawartość wody w warstwie rogowej naskórka oraz obniżone pH skóry w ciągu nocy przyczyniają się do zmniejszenia intensywności procesu złuszczania, co negatywnie wpływa na gładkość powierzchni skóry. Zatem istotne jest, by kosmetyk wspomagał proces eksfoliacji, żeby rano powierzchnia skóry wyglądała na gładszą.

Ponieważ funkcjonowanie skóry jest ściśle uzależnione od codziennego cyklu dobowego naszego organizmu, włączenie zasad chronokosmetyki do codziennej pielęgnacji skóry powinno być naczelną zasadą w tworzeniu inteligentnie zaprojektowanych kosmetyków pielęgnacyjnych. Tak ukierunkowane podejście do pielęgnacji skóry, uwzględniające zmiany zachodzące w niej w ciągu doby, daje większą szansę na zaspokojenie jej potrzeb w trakcie całego cyklu dobowego.

Odmładzający Eliksir na noc – nowa generacja nocnej pielęgnacji OLAY
Eksperci OLAY zainspirowani powyższymi odkryciami chronokosmetyki opracowali innowacyjny kosmetyk – odmładzający eliksir do nocnej pielęgnacji, który dostosowuje się do nocnych potrzeb skóry i wzmacnia jej naturalną regenerację. Dzięki unikalnemu połączeniu zaawansowanych składników aktywnych nowy Odmładzający Eliksir na Noc OLAY Regenerist pomaga odnowić i zregenerować wygląd skóry już po tygodniu stosowania, sprawiając, że jej powierzchnia staje się bardziej gładka i jędrna z każdą nocą.

Co składa się na przełomową recepturę nowego odmładzającego eliksiru?

- Wiedząc, że nocą skóra lepiej przyjmuje składniki aktywne, naukowcy OLAY zadbali o to, by formuła eliksiru zawierała skondensowaną dawkę zaawansowanych składników aktywnych: pentapeptyd, kwas glikolowy, składniki nawilżające, antyoksydanty, a także substancje łagodzące podrażnienia, które intensywnie wspomagają naturalny proces nocnej regeneracji skóry i redukcję zmarszczek.

- Jedną z kluczowych ról w odnowie komórkowej skóry odgrywa zawarty w eliksirze pentapeptyd PAL-KTTKS. Jest to peptyd, który stymuluje nocną regenerację tkanek poprzez pobudzenie produkcji kolagenu w fibroblastach. Nazwa ‘KTTKS’ pochodzi od sekwencji aminokwasów, z których się składa: lizyna-treonina-treonina-lizyna-seryna. Aby umożliwić peptydowi przenikanie przez skórę przy jednoczesnym zachowaniu biologicznych możliwości, do KTTKS przyłączono lipofilną część cząsteczki kwasu palmitynowego (Pal-KTTKS), co umożliwiło pentapeptydowi sześciokrotnie lepsze i bezpieczniejsze przenikanie przez barierę naskórkową. Działanie pentapeptydu docenia Anastasia Achilleos, ekspert OLAY w dziedzinie pielęgnacji skóry twarzy oraz doradca światowej sławy gwiazd: Polecam OLAY Regenerist wiedząc, że działanie pentapeptydu ma bardzo mocne podstawy naukowe. Teraz każda kobieta za stosunkowo niewielką cenę może sobie pozwolić na wspaniały i szybko działający kosmetyk przeciwzmarszczkowy.
- Zawarty w kosmetyku kwas glikolowy, naturalny składnik otrzymywany z trzciny cukrowej, również przyczynia się do wspomagania regeneracji skóry stymulując proces złuszczania naskórka podczas snu. Kwas ten posiada zdolność przenikania pod powierzchnię zniszczonej, wierzchniej warstwy naskórka, rozluźniając połączenia między obumarłymi komórkami i usprawniając naturalny proces eksfoliacji. Składnik nocą działa najefektywniej, gdyż jego działanie jest negatywnie skorelowane z poziomem pH skóry, który obniża się podczas snu. Naukowcy OLAY przeprowadzili 5-dniowe testy, które wykazały, że nowy Odmładzający Eliksir na Noc OLAY Regenerist przyspiesza naturalny proces złuszczania naskórka aż o 28%, przez co znacznie poprawia wygląd skóry, sprawiając, że wydaje się ona bardziej jędrna i gładka. Dodatkowo zaobserwowano wzrost elastyczności na poziomie 12% już po jednej nocy stosowania oraz poprawę nawilżenia o 23% po zaledwie 6 godzinach!
- Kolejną zaletą kosmetyku są jego intensywne właściwości nawilżające, osiągnięte za pomocą kwasu glikolowego, który łatwo przyciąga wodę do zregenerowanej powierzchni skóry, oraz substancji nawilżających o działaniu zmiękczającym naskórek.
- Dodatkowo eliksir zawiera kojące skórę składniki odżywcze, które pozostawiają ją jeszcze gładszą, m.in. pantenol – inaczej zwany prowitaminą B5 oraz alantoinę.
- Kosmetyk jest także bogaty w antyoksydanty, takie jak zielona herbata i ekstrakt z winogron, które pomagają zwalczać wolne rodniki. Składniki te chronią i odżywiają skórę, by po przebudzeniu wyglądała na gładszą i jędrniejszą.
- Lekka i nietłusta konsystencja eliksiru pozwala na komfortową i skuteczną nocną pielęgnację bez uczucia lepkości i obciążenia.
Aby zapewnić odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB po intensywnej nocnej regeneracji z pomocą nowego eliksiru, ważne jest zastosowanie na dzień kremu ochronnego z filtrami.

Odmładzający system OLAY Regenerist
Dla wzmocnienia ujędrniającego i odmładzającego działania eliksiru, naukowcy OLAY opracowali innowacyjny system pielęgnacji skóry OLAY Regenerist, w skład którego obok odmładzającego eliksiru wchodzą: serum ujędrniająco-modelujące OLAY Regenerist oraz krem ujędrniająco-modelujący OLAY Regenerist. Produkty pomagają kompleksowo odmłodzić wygląd skóry twarzy, szyi i dekoltu, ujędrniając ją i redukując widoczność zmarszczek.

1) Krem ujędrniająco-modelujący OLAY Regenerist pomaga uzyskać wyjątkowe nawilżenie skóry. Pomaga przywrócić i wzmocnić elastyczność oraz gęstość skóry, zmniejszając jednocześnie widoczność zmarszczek oraz linii mimicznych.
2) Serum ujędrniająco-modelujące OLAY Regenerist – działa w 3 obszarach, poprawiając ujędrnienie i nawilżenie komórek skóry. Po pierwsze, działa jak sieć chwytająca wilgoć, po drugie, jak nawilżona gąbka, która zatrzymuje wilgoć, a po trzecie, wzmacnia barierę utrzymującą nawilżenie wewnątrz komórek skóry.
3) Odmładzający Eliksir na Noc OLAY Regenerist pomaga odnowić i zregenerować skórę.
Stosowanie tych 3 produktów daje najlepsze rezultaty, ponieważ zawarte w nich składniki aktywne idealnie się uzupełniają. Dzięki zaawansowanej technologii zastosowanej w ujędrniających kosmetykach OLAY Regenerist uzyskaliśmy niezwykle pozytywne rezultaty i możemy z dumą ogłosić, że kosmetyki OLAY Regenerist dają imponujące efekty już po tygodniu stosowania – mówi Dr Sian Morris, ekspert naukowy OLAY.
Sugerowana maksymalna cena detaliczna: Odmładzający Eliksir na Noc OLAY Regenerist 50 ml - 87,99 zł

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także