Przyłóż szufelkę do okna. Brudne szyby odzyskają dawny blask

Przyłóż szufelkę do okna. Brudne szyby odzyskają dawny blask

Śmietniczka przyda się nie tylko do zamiatania podłóg
Śmietniczka przyda się nie tylko do zamiatania podłóg
Źródło zdjęć: © archiwum prywatne
11.10.2022 10:13, aktualizacja: 11.10.2022 10:28

Brzmi dziwnie, ale najsprytniejsi fani czystości stosują ten trik od dawna. Dzięki wykorzystaniu śmietniczki okna będą nieskazitelnie czyste i bez żadnych smug. Niepozorna łopatka zadziała jak profesjonalna ściągaczka, która zagarnie wodę i brud.

Każdy ma swój sposób na czyste okna. Jedni wykorzystują w tym celu domowe środki, jak ocet czy sok z cytryny. Inni sięgają po chemię ze sklepu, jednak zwracają uwagę na materiał, z którego wykonana jest ściereczka - są fani czystej bawełny, ale skuteczna okazuje się też mikrofibra. Tradycjonaliści do polerowania wykorzystują nawet stare gazety. Ale to wciąż nie wszystko.

Jak wykorzystać śmietniczkę do mycia okien?

Tajemnicą sukcesu jest nie tylko pozbycie się zaschniętego brudu, ale też uniknięcie smug. Te skutecznie odbierają radość ze spoglądania przez okno. Jak domyć powierzchnię, a przy okazji nie zostawić na niej zacieków i widocznych śladów polerowania? Przyda się ściągaczka do wody, która wstępie osuszy szybę.

Warto posiadać tego typu narzędzie w domu, ale jego brak to nie koniec świata. Z pomocą przychodzi przedmiot o teoretycznie innym przeznaczeniu, ale posiadający ukrytą funkcję. Najsprytniejsi wykorzystują w tym celu szufelkę, do której na co dzień zamiatamy nieczystości z podłogi.

Zazwyczaj taka plastikowa łopatka wykończona jest gumką, która szczelnie przylega do podłoża i umożliwia zagarnięcie nawet najmniejszych drobin kurzu. Kształtem przypomina właśnie ściągaczkę, dlatego z powodzeniem może ją zastąpić. Mycie okien z pomocą śmietniczki od razu staje się prostsze.

Szufelka zastąpi ściągaczkę

Szyby zwilż domowym środkiem czystości lub kupionym w sklepie detergentem. Płyn rozprowadź przy pomocy ścierki lub gąbki. Kolejny krok to usunięcie go przy pomocy gumowej części szufelki. Silikonowa końcówka zgarnie nie tylko wodę, ale też brud. Teraz wystarczy już tylko przetrzeć okno na sucho i gotowe.

Korzystając z tego sposobu, warto położyć na parapecie np. stary ręcznik. Dzięki temu unikniemy sytuacji, gdy zagarnięty płyn pocieknie po ścianie czy grzejniku.

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022
Zagłosuj na #Wszechmocne 2022© WP Kobieta

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także