Trwa ładowanie...

Radzi, przestać się garbić. Trzy banalne ćwiczenia

TikTokerka pokazała krótki trening, który sprawi, że popracujemy nad swoimi plecami. Długie godziny spędzone przed komputerem nam zdecydowanie nie służą - warto zadbać o zdrowie i uniknąć niepotrzebnego bólu.

TikTokerka pokazała banalne ćwiczenia na obolałe plecy TikTokerka pokazała banalne ćwiczenia na obolałe plecy Źródło: Getty Images, TikTok, fot: Getty Images, @helloyogi
d1ytlpp
d1ytlpp

Praca siedząca to wyzwanie dla naszego kręgosłupa, które może kosztować nas wiele zdrowia. Lepiej zapobiegać, niż leczyć - z tego względu wprowadzenie krótkich ćwiczeń do codziennej rutyny może uchronić nas przed nieprzyjemnościami. Wiktoria z kanału "helloyogi" ma dla naszego garbienia się zestaw prostych rozwiązań.

Garbisz się przed komputerem? Pamiętaj o ćwiczeniach na postawę!

Regularne długie siedzenie w zgarbionej pozycji powoduje, że nasze łopatki wyciągają się do przodu, a plecy zaokrąglają. Chyba każdy wie, że nie jest to dla nas zdrowe - garbienie się może skutkować problemami z trawieniem, pogorszeniem się metabolizmu, a także powodować słabsze dotlenienie naszych komórek, co przekłada się na spadki energetyczne. Do tego dochodzi sam utrudniający funkcjonowanie ból w plecach i krzyżu oraz kłucie w klatce piersiowej. Jak zatem temu zapobiec? Oto, co proponuje TikTokerka.

d1ytlpp

Sposób pierwszy

Do tego prostego ćwiczenia potrzebujemy krzesła. Klękamy przodem do krzesła i opieramy łokcie na siedzisku. Składamy ręce "jak do modlitwy". Cofamy kolana do tyłu, aby znalazły się w jednej linii z biodrami. Wtedy kierujemy klatkę piersiową i pachy w dół. Wytrzymujemy 15-30 sekund.

Sposób drugi

d1ytlpp

Do tego ćwiczenia potrzebujemy paska lub kawałek wytrzymałej szerokiej taśmy. Pasek łapiemy w obie ręce i z prostymi łokciami przekładamy go nad głową. Powtarzaj przez jedną lub dwie minuty. Wiktoria podkreśla, aby zachować ostrożność - podczas wykonywania ćwiczenia nie powinno nas nic boleć. Nie siłujemy się ze swoim ciałem!

Sposób trzeci

Zaczynamy od przyjęcia klęku podpartego; stopy rozstawiamy na szerokość bioder, ręce - barków. Razem z wdechem wyginamy plecy w łuk, z kolei z wydechem robimy koci grzbiet. Powtarzamy zmianę pozycji kilkukrotnie, powoli, we własnym tempie.

Regularne trenowanie przyniesie nam ulgę. Pamiętajmy, aby nie wykonywać powyższych ćwiczeń w szybkim tempie - liczy się rozciąganie i relaks!

d1ytlpp

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Drogie użytkowniczki, mamy dla Was otwartą rekrutację do testowania kosmetyków marki Ziaja. Jeśli macie ochotę dostać zestaw kosmetyków i sprawdzić, jak działają, zgłoszenia zbierane są tutaj.

Proste ćwiczenia na kilkanaście minut. Pozbędziesz się bólu pleców i kręgosłupa

d1ytlpp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ytlpp