Blisko ludziRamki na zdjęcia – jak stworzyć ciekawą dekorację ściany?

Ramki na zdjęcia – jak stworzyć ciekawą dekorację ściany?

Ramki ze zdjęciami ożywią wnętrze
Ramki ze zdjęciami ożywią wnętrze
Źródło zdjęć: © Pexels
15.10.2021 15:39

Kochasz robić zdjęcia, a może pasjonujesz się tworzeniem ciekawych aranżacji ze zdjęć na ścianach? Kiedy kupisz ozdobne ramki na fotografie, będziesz mogła układać niezliczoną liczbę kompozycji, które umieścisz na dowolnej ścianie w Twoim domu. Podczas urządzania wnętrz pamiętaj, aby dopasować do siebie wszystkie elementy, a w tym ramki na zdjęcia, tak, by tworzyły spójną całość. Jak to zrobić?

Ramki na zdjęcia na ścianie – jak dobrać je do stylu wnętrza?

Istnieje kilka zasad dotyczących tego, w jaki sposób prawidłowo wieszać obrazy, grafiki i fotografie na ścianach. Przede wszystkim musisz zachować jednorodność stylów. Jeśli zaaranżowałaś cały swój dom lub tylko jedno pomieszczenie w stylu minimalistycznym, to w takim też powinnaś kupić ramki na zdjęcia bez zbędnych ozdób wykonane w prostych formach. Rozbudowane kompozycje to zdecydowanie nie jest to, co sprawdzi się w Twoim minimalistycznym salonie, sypialni lub przedpokoju.

Lubisz kontrasty? Spróbuj zastosować ramki na zdjęcia wypełnione grafiką dużych wieżowców. Takie działanie pozwoli Ci stworzyć bardzo duży kontrast z pozostałymi elementami aranżacji wnętrza, lecz musisz uważać, bo w ten sposób możesz lekko zaburzyć panującą w Twoim domu harmonię kompozycji. Aby odpowiednio dobrać styl ramki na zdjęcia, zwracaj uwagę na jej kolorystykę i wielkość.

Jeśli zdecydowałaś się na urządzenie domu w myśl nurtu rustykalnego, powinnaś już wiedzieć, że znakiem charakterystycznym dla takich kompozycji jest drewno. W takiej sytuacji ramki na zdjęcia również powinny nawiązywać do tego materiału, a grafika, którą w nich umieścisz, musi przedstawiać naturę. We wnętrzu rustykalnym doskonale sprawdzą się pejzaże o ciepłych i pastelowych barwach przedstawiające wiejskie motywy. Aranżując w ten sposób Twój dom lub mieszkanie, sprawisz, że przebywanie w nim pomoże Ci łagodzić stres dnia codziennego.

Powinnaś też wiedzieć, jakie ramki na zdjęcia kupić, by pasowały do industrialnego stylu aranżacji Twojego domu. Jest on mocno związany z życiem miejskim, dlatego estetyka zdjęć powinna nawiązywać do fabryk i tzw. miejskiej dżungli. Twój dom wyróżnia się bardzo dużymi ścianami? W takiej sytuacji powinnaś stworzyć większe kompozycje oparte na różnych wielkościach ramek na zdjęcia.

Jak powiesić ramki na zdjęcia na ścianie?

Na pewno często zadajesz sobie pytanie, w jaki sposób wieszać obrazy na ścianie, by bez problemu trzymały się na jej powierzchni przez długi czas. Kiedy już wybierzesz ramki na zdjęcia w konkretnym stylu, kolorze i kształcie, powinnaś przystąpić do etapu ich montażu i tworzenia odpowiedniej, spójnej kompozycji. Jeśli Twoja ściana ma pełnić funkcję reprezentacyjną, umieść fotografie w ramkach nad kanapą lub bezpośrednio na ścianie przy schodach. Zwróć jednak uwagę na to, że obrazy nie powinny przytłaczać pozostałych elementów wyposażenia wnętrza. Ramki na zdjęcia powieszone nad meblami musisz ułożyć tak, by zachować pewien odstęp i nie przytłoczyć całej aranżacji.

Pamiętaj, że wszelkie dekoracje powinnaś zawieszać symetrycznie do mebli w pomieszczeniu – najlepiej tak, by wszystkie ramki na zdjęcia były na wysokości wzroku. Niezależnie od tego, czy wieszasz tylko jedno zdjęcie, czy kilka, zawsze powinny znajdować się w centralnej części ściany w stosunku do mebli.

Ramki na zdjęcia – czy powinnaś je mieć w swoim domu? Zdecydowanie tak! To nie tylko ciekawy sposób na ponadczasową aranżację wnętrza, ale także na przechowywanie ulubionych zdjęć rodzinnych. Nie zawsze przecież musisz stosować gotowe grafiki dostępne w sklepach. Możesz umieścić w ramkach wykonane przez Ciebie fotografie, na których znajdują się najbliżsi. Dzięki temu stworzysz niezwykle rodzinny kącik, np. w Twoim salonie. Pamiętaj jednak, by podczas realizacji kompozycji stosować się do wszystkich powyższych zasad i zachować spójność wystroju.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl