Remontowali dom w Miechowie. Pokazano, jak zachowali się sąsiedzi

Remontowali dom w Miechowie. Pokazano, jak zachowali się sąsiedzi

Pomagają ekipie programu "Nasz nowy dom"
Pomagają ekipie programu "Nasz nowy dom"
Źródło zdjęć: © AKPA
15.04.2023 16:49, aktualizacja: 16.04.2023 09:28

Ekipa programu "Nasz nowy dom" często dzień i noc pracuje, by spełnić marzenie wybranej rodziny o bezpiecznym domu. Okazuje się, że pracownicy często mogą liczyć na wsparcie. Wiadomo, kto motywuje ich do jeszcze intensywniejszego wysiłku.

Wizyta ekipy programu "Nasz nowy dom" to zazwyczaj duże wydarzenie w miejscowościach, w których przeprowadzany jest remont. Często nie tylko z czystej ciekawości, ale także ludzkiej życzliwości pojawiają się osoby, które dobrym słowem, rękami do pomocy, a nawet posiłkiem wspierają budowlańców. Tak było i w przypadku rodziny z Miechowa.

"Nasz nowy dom": pomagają i nie oczekują niczego w zamian

Budowlańcy z programu "Nasz nowy dom" mają tylko 5 dni na remont, dlatego pracują niezależnie od pogody, a często także pory dnia i nocy, by ze wszystkim zdążyć. Na szklanym ekranie można dostrzec pot, łzy i walkę z czasem. Oni się jednak nie poddają.

Okazuje się, że często mogą liczyć na nieocenioną pomoc. W przypadku wielu remontów plac budowy odwiedzają bliscy wybranej do programu rodziny, a także okoliczni mieszkańcy. To właśnie oni starają się nieco ułatwić budowlańcom pracę.

W programie "Nasz nowy dom" można zauważyć, że przynoszą pracującym w pocie czoła pracownikom jedzenie, napoje, a czasami także dobre słowo. Często nie brakuje także dodatkowych rąk do pracy, które podczas remontu mogą okazać się na wagę złota. Zdarza się, że pomoc oferują także okoliczni strażacy. Sprzątają teren wokół budowy, a czasami sadzą nawet kwiaty.

Ekipa programu "Nasz nowy dom" poprosiła o pomoc

W ostatnim odcinku programu "Nasz nowy dom" ekipa odwiedziła Miechów, gdzie mieszka pani Halina z dwoma wnukami. Niestety rodzice chłopców nie żyją, dlatego ich wychowaniem zajęła się babcia. Rodzina mieszka w połowie niewielkiego domu, który wymagał natychmiastowego remontu.

W czasie, gdy cała trójka mogła korzystać z wakacji, w ich części budynku trwały gruntowne prace. Okazuje się, że ekipa programu postanowiła wykorzystać pomoc przy dekorowaniu wnętrz. Katarzyna Dowbor wspólnie z przyjaciółmi jednego z bohaterów odcinka przygotowali anioła w ramce, który później trafił do wyremontowanego już domu.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl